Dvacet nejromantičtějších květin

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

 

1. Alstromerie

Alstroemerie neboli peruánská lilie představuje silné pouto mezi vámi a milovanou osobou a také prosperitu. Je symbolem pro vlastnosti jako je věrnost, oddanost, podpora a jsou známé jako poselství, abyste zůstali silní a měli hlavu vztyčenou za každé situace, která vás v životě potká. Tato květina by byla skvělým dárkem pro přítele, který obstál ve zkoušce života a vy jste mu zůstali oporou při všech životních vzestupech i pádech. Pokud se jedná o vaši partnerku nebo partnera, pro romantičtější gesto zvolte růžovou nebo červenou barvu, která bude představovat vaši lásku a uznání pro tuto výjimečnou osobu. Hlavním významem alstromérie zůstává přátelství a oddanost.

 

2. Astra

Astry, pojmenované podle hvězdicovitého tvaru květů, představují lásku, půvab a citlivost. Tyto růžové květy jsou symbolem Venuše, bohyně lásky, a proto jsou ideálním dárkem pro milovanou osobu ve vašem životě. Pokud se chcete odchýlit od tradiční růže a darovat jedinečnou kytici, jsou astry skvělou volbou. Hlavním významem astry jsou hvězdy, které znamenají lásku, šarm a citlivost. Vrcholná sezóna aster je na podzim, tedy ideální volba, jakmile všechny letní květy odkvetou.

 

3. Azalka

Tyto estetické květiny jsou skvělým doplňkem každé kytice, zejména pokud hledáte romantické květiny. Rostou v široké škále barev, včetně růžové, bílé, žluté a červené. Pokud chcete své partnerce nebo partnerovi vyjádřit intenzivní pocity přitažlivosti nebo vášně, doporučujeme zvolit červené azalky. Mezi další významy azalek patří ženská krása a moudrost nebo bohatství v nějaké podobě. Azalky si nejvíce užijete během jara až začátkem léta.

 

4. Kamélie

Kamélie jsou nádherné květiny, které obecně symbolizují lásku, náklonnost a obdiv. Tyto nádherné květy jsou k dispozici v bílé, růžové a červené barvě, přičemž každá barva má svou vlastní jedinečnou symboliku. Není pochyb o tom, že tyto významné květiny jsou ideální volbou pro pár, který slaví mnoho let společného života. Květiny jsou určeny pro všechny, kteří chtějí vyjádřit pocity lásky, náklonnosti a obdivu. Vrcholnou sezónou pro květ kamélií je jaro.

 

5. Karafiát

Další z mnoha květin, které znamenají lásku jsou karafiáty. Karafiát symbolizuje okouzlení a vzájemnou odlišnost. Světlejší červené odstíny karafiátů se často používají k vyjádření obdivu, kdežto tmavší odstíny karafiátů vyjadřují hlubší pocity lásky a náklonnosti. Bílé karafiáty jsou spojovány s čistotou a štěstím a růžové karafiáty se často dávají na znamení vděčnosti. Obecně karafiáty znamenají fascinaci, vyznamenání, obdiv.

 

6. Třešňový květ

Třešňové květy pocházejí svým původem z Japonska odkud nesou jméno sakury. V japonské i čínské kultuře znamenají lásku a duchovno. Tyto růžové květy jsou známé svým ohromujícím vzhledem a proto se staly součástí nesčetných obrazů, filmů a básnických děl. Japonské třešňové květy jsou skutečně ikonické a nádherné, když rozkvetou, ale mají smutně krátkou životnost - pokud se chcete dostat k těmto romantickým květům, bude pro vás nejlepší volbou jaro.

 

7. Chryzantéma

Chryzantémy v bílé, fialové a modré barvě jsou obzvláště vhodné pro vyjádření vašich přátelských citů. Jemné okvětní lístky vysílají poselství radosti, optimismu a věrnosti, pokud je navíc smícháte s ostatními květinami nesoucí význam přátelství, pojistíte si tím jejich význam dvojnásob. Jsou také oblíbené v květináčích a běžně dávají i tomu nejobyčejnějšímu prostředí dokonalý vzhled zdobnosti. Hlavním významem chryzantém je radost, optimismus a věrnost. Hlavní sezónou chryzantém je podzim, tedy období, které samo o sobě potřebuje trochu rozzářit všednost pochmurných dnů.

 

8. Narcis

Narcis představuje nový začátek a je častým dárkem k desetiletému výročí. Tím by to však končit rozhodně nemělo, tyto krásné květy jsou vždy skvělou volbou pro někoho výjimečného, bez ohledu na to, jak dlouho s ním jste. Tato jasná a veselá květina je také označována za šťastný symbol, proto jej věnujte komukoliv komu přejete v nejbližší době úspěch. Narcisy představují romantiku tím, že dávají vašemu partnerovi najevo, že s ním vidíte budoucnost a těšíte se na společná dobrodružství. Narcisy patří mezi nejvýznamnější květiny v Evropě. Hlavními symboly jsou nové začátky a budoucí úspěch. Jejich vrcholnou sezónou je jaro, kdy často patří mezi vůbec první vítače jara.

 

9. Kopretina

Jemné kopretině se přisuzuje mnoho významů - od nevinnosti, jednoduchosti a radosti až po štěstí, štěstí a nové začátky. Tato oblíbená květina kvete na přelomu jara a léta. Zejména v létě je skvělým dárkem, kterým můžete někomu ukázat, kolik štěstí a radosti vám do vašeho života přináší. Hlavním významem je štěstí, radost, jednoduchost.

 

10. Pomněnka

Pomněnky jsou ideální volbou, jak obdarovat milovanou osobu. Tyto rostliny symbolizují opravdovou lásku a jak už název napovídá, dávají se v naději, že na dotyčného v žádné situaci nikdy nezapomenete. Někteří lidé věří, že tyto modré květiny znamenají nefalšovanou lásku překypující vzpomínkami, což z nich činí ideální dárek pro zvláštní příležitosti, jako je Valentýn nebo výročí. Hlavním významem pomněnek je věrná láska.

 

11. Gardénie 

Tyto voňavé květiny jsou elegantní a romantické zároveň. Jako bonus dodají každé kytici prvek sladkosti. Tyto okouzlující květiny obvykle darují ti, kteří prožívají tajnou nebo hlubokou lásku, pokud tedy vaše láskyplné city hodláte teprve odhalit, gardénie by mohly být správnou volbou pro tuto příležitost. Gardénie znamenají čistotu a radost a jsou skvělou volbou pro někoho, na kom vám opravdu záleží. Hlavním významem gardénií je čistota a radost.

 

12. Kosatec 

Kosatec je elegantní a úhledně vypadající květina, která je krásným a jedinečným dárkem. Modrý kosatec je symbolem naděje a víry, což vašemu partnerovi ukazuje, že vám jde o dlouhodobý vztah, na kterém je neustále třeba pracovat. Květina kosatce se může pochlubit velkým množstvím květin, které jsou určeny pro vyznání naděje a víry.

 

13. Šeřík 

Existuje široká škála barev šeříku, z nichž každá má svůj vlastní význam. Purpurový šeřík představuje lásku a vášeň a je nejromantičtější barvou květu, zatímco modrý šeřík symbolizuje klid a štěstí. Nejoblíbenější je však světle fialový šeřík, který symbolizuje první lásku a lze jej použít k připomenutí pocitů mladé lásky na letošního Valentýna. Hlavním významem šeříku je mladá láska, vášeň a štěstí.

 

14. Orchidej 

Pro tajemnou a jedinečnou lásku je orchidej vhodným dárkem, který představuje luxus a tajemství. Tato exotická květina také symbolizuje lásku, krásu a sílu a je dokonalým dárkem, který vyjadřuje, jaké štěstí máte, že milujete tak výjimečnou osobu. Orchidej je zároveň jednou z nejvýznamnějších květin na světě a jejím nejběžnějším významem je láska, krása a síla.

 

15. Pivoňka 

Další květinou, která znamená lásku, je pivoňka. Pivoňka je běžně k vidění ve svatebních kyticích a její význam se váže k čínské kultuře. Jako oficiální znak Číny hraje tato květina velkou roli ve svátcích a tradicích, jako je lunární nový rok. Čínský název pro "nejkrásnější" se překládá jako pivoňka. Vyjádřete svou lásku tím, že své drahé polovičce řeknete, že je nejkrásnější, kyticí pivoněk jelikož hlavním významem pivoněk je právě láska a krása.

 

16. Ranunculus 

Tyto barevné, vířivé květy, nazývané také motýlci, symbolizují půvab a přitažlivost. Darujte kytici z květů ranunculus a dáte tím obdarovanému najevo, jak moc ho milujete a vážíte si ho. Mezi hlavní význam patří šarm, přitažlivost a určitá jiskra, kterou v sobě skrývá každý jedinečný květ. Vrcholnou sezónou pro květ je jaro.

 

17. Růže

Červená růže kraluje jako nejromantičtější květina. Stejně jako mnoho jiných květin, které jsme prozkoumali, se i červené růže vyskytují v různých odstínech, které nesou různé symbolické významy. Například jasně červená růže představuje romantiku, zatímco vínová symbolizuje lásku, která ještě nebyla naplněna. Klasická červená růže je často tou nejlepší volbou pro vyjádření nejhlubší náklonnosti.

 

18. Hrachor vonný

Tato příjemná květina se může pochlubit krásnou vůní a klidnou, duchovní energií, která prý zajišťuje emocionální rovnováhu v domácnosti nebo kanceláři. Kromě toho, že hrachor vonný, známý také pod názvem sladký hrášek symbolizuje krásu, prý chrání jedince před vyhrocenými setkáními. Tato květina je skvělou volbou pro ty, kteří se aktuálně nachází ve stresové situaci, která jim nedá spát a trápí je. Pomocí čerstvé kytice plné voňavého hrachoru jim tak poskytnete dokonalou okamžitou vzpruhu. Hlavním významem hrachoru je totiž klid a rovnováha.

 

19. Tulipán 

Tulipány jsou další oblíbenou květinou pro oslavy jarních svátků, jako jsou Velikonoce a Den matek. Významem tulipánů je dokonalá láska. Stejně jako mnoho jiných květin i různé barvy tulipánů často nesou svůj vlastní význam. Červené tulipány jsou nejsilněji spojovány s pravou láskou, zatímco fialové symbolizují královskou rodinu. Význam žlutých tulipánů se vyvinul z toho, že kdysi představovaly beznadějnou lásku a nyní se běžně věnují přátelům jako symbol radosti a veselosti. Bílé tulipány se používají k vyjádření důstojnosti nebo jako poselství odpuštění.  

 

20. Fiala

O fialkách je známo, že představují věrnost a jejich fialový až modrý odstín symbolizuje víru, náklonnost a intuici. O fialové barvě je také známo, že má královskou symboliku a její nápadná přítomnost v kytici by byla krásným dárkem pro přítele, o kterého možná usilujete, ale nechcete se k němu příliš násilně vnucovat. Hlavní význam fialek je věrnost a náklonnost, přičemž jejich sezóna patří jaru a jarním měsícům.

 

Ještě jste se nerozhodli, jakou romantickou květinou obdarovat milovanou osobu? Vyberte si z široké škály růží, lilií nebo narcisů a sdělte své nejsilnější city někomu výjimečnému, ať už jde o rande, výročí nebo Valentýna. Z našeho obsáhlého článku, který byl věnován čistě květinám s romantickým podtextem si musí vybrat snad každý!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé