Jedenáct podzimních květin pro dokonalou podzimní atmosféru

Květiny pro krásnou podzimní atmosféru

S podzimem mnoho lidí získává pocit, že sezóna krásných, barevných květin je pryč. Nicméně to, že nám teploty začínají pomalu klesat ještě nutně neznamená, že je krásným květinám konec. Naopak i takový podzim má rozhodně co nabídnout. Barevné podzimní kombinace nabízí širokou škálu nádherných barev, které dokážou přinést teplo do každé domácnosti a rozzářit tak pochmurné dny našich nejbližších. Podzim je naopak skvělým obdobím a také důvodem, proč byste měli darovat kytici plnou zářivých květin. Květiny můžete darovat vašim blízkým tradičním způsobem nebo naopak zvolit v naší společnosti stále poněkud netradiční způsob, kterým je zaslání květin pomocí květinového kurýra. Pojďte se společně s námi podívat na druhy, které patří mezi podzimní oblíbence. Inspirace není nikdy dost a možná v dnešní dávce květin najdete druhy, o kterých jste doposud neslyšeli nebo vás nenapadlo se na ně zaměnit.

 

Zlatobýl

Pokud hledáte krásnou venkovní rostlinu, kterou byste bez ostychu mohli věnovat vašim nejbližším, zlatobýl bude skvělou volbou! Tato jasně žlutá rostlina je veselým a zářivým doplňkem do vaší kytice nebo dokonce do vaší zahrady. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která ke svému růstu potřebuje plné slunce a dobře odvodněnou půdu. Zlatobýl můžete najít často také pod přezdívkou „přírodní zlato“ kterou si získal nejen díky své zlatavé barvě, ale také díky svým nezaměnitelným účinkům na lidské zdraví. Už v dřívějších dobách se zlatobýl používal do ozdravných rituálů a jeho oblíbenost převládá i nadále. Zlatobýl vám může pomoci při problémech s močovými cestami nebo ledvinami.  Ať už se jedná o nepříjemné záněty nebo infekce, zlatobýl dokáže skutečné zázraky. Nejčastěji se používá ve formě čaje nebo mastiček. Nicméně stále zůstává nádherně zářivou rostlinou, vhodnou do podzimní kytice, kterou svou zlatavou barvou dokonale rozzáří.

 

Plamének latnatý

Už samotný název napovídá k tomu, že se jedná o ideální květinu na podzimní období. Plaménku se nejvíce daří růst ve formě vinné révy, díky čemuž jsou zajímavou volbou například na výrobu věnců pro nadcházející sezónu. Ovšem nejen ve formě věnce můžete plamének věnovat, naopak je můžete efektivně a netradičně zařadit do vaší kytice, čím vytvoříte netradiční květinové aranžmá. Plaménku se nejvíce daří v částečném stínu nebo na filtrovaném světle. Jedná se o méně tradiční květinu, kterou byste při tvorbě květinového aranžmá rozhodně měli zvážit.

 

Hortenzie

Během chladnějšího období si možná budete chtít do vašich domovů nebo do domovů vašich blízkých přinést trochu přírodní krásy. Právě hortenzie dokážou vnést nejen jemnou krásu do vašich domovů, ale také díky jejich jemným barvám i krásnou vzpomínku na letní měsíce. Existuje mnoho různých barev, kterými si můžete připomenout teplé měsíce, ale také barev, díky kterým získáte dokonalou podzimní atmosféru. Hortenzie seženete například v červených, oranžových nebo žlutých barvách, které přinesou hřejivou atmosféru a podpoří podzimní vzhled do každého domova.

 

Mini kala lilie

Pomalu, ale jistě se s přicházejícím podzimem se mění nejen stromy a příroda za našimi okny, ale také teploty začínají postupně klesat a vy budete mít možná touhu po temnější atmosféře. Právě mini kala lilie seženete v nádherné purpurové barvě. Jedná se pravděpodobně o jedny z nejtmavších květin, které můžete najít. Pokud hledáte, jakou halloweenskou květinou byste mohli překvapit vaše nejbližší, kala lilie v purpurové barvě jsou rozhodně volbou číslo jedna. Navíc se vám budou velmi dobře kombinovat s ostatními podzimními barvami. Mini kala lilie se obvykle vyskytují jako venkovní rostlina, mohou ovšem velmi dobře fungovat také jako pokojovka, pokud jim zajistíte dostatečnou péči.

 

Liliovka srsnatá

Liliovka je nádherná kvetoucí rostlina, pyšnící se svými drobnými květy, které začínají kvést na konci léta a vypadají nádherně po celý podzim. Najdete je v nádherné tmavě purpurové barvě, takže se vám budou rozhodně hodit ke zbytku vaší podzimní dekorace a vašim podzimním barvám. Liliovky jsou už na první pohled neobvyklou rostlinou, dokážou tolerovat částečné sluneční světlo, pokud jim dopřejete pravidelnou zálivku. Nejlépe květy liliovky vypadají v období během září a října.

 

Chryzantéma

Chryzantémy seženete v několika různých barvách a odrůdách, proto si v jejich případě můžete být vždy zcela jistí, že najdete to, co hledáte. Tato široká nabídka vám navíc také umožní snadnější výběr květů pro vaše nejbližší, kterým můžete vybrat barvu i druh přesně na míru jejich osobnosti. Podzimní barvy chryzantém navíc dokonale doplní každý domov nebo zahradu. Chryzantéma je navíc velmi nenáročná rostlina, která bude vyžadovat minimální úsilí. Dobře se jim daří také na plném slunci.

 

Mini orchideje cymbididum

Mini orchideje cymbidium jsou skvělou podzimní rostlinou, jelikož pomáhají kontrastovat s bezútěšnou atmosférou. Ve žlutých, bílých a růžových odstínech skvěle doplní každou podzimní atmosféru. Tyto květiny jsou navíc velmi podmanivé a odmění vás mnoha krásnými, zářivými květy. Orchideje jsou navíc tropické rostliny, které vám během podzimu pomůžou přinést do vašeho domova trochu exotického a uvolněnějšího nádechu. Skoro jako byste byli na dovolené na tropickém ostrově!

 

Sukulenty

Sukulenty jsou vhodnou variantou pro každé roční období a budou navíc vypadat hezky v každém prostoru. Věnujte sukulenty v roztomilém květináči vaší kamarádce, v minimalistickém vašemu kolegovi nebo v netradičním designovém vaší mamince, všichni jistě ocení originalitu a nenáročnost této rostliny, která může znít nudně, ale opak je pravdou! Sukulenty můžete pořídit v mnoha různých a zábavných provedeních, proto se s nimi nikdy nudit nebudete. Navíc vypadají skutečně stylově v každém domově, tak se nebojte je vystavit kdekoliv vás jen napadne. Jejich oblíbenost souvisí samozřejmě také s jejich nenáročnou péčí. Sukulenty téměř žádnou nevyžadují starost a skutečně pouze minimální úsilí. Navíc vás některé druhy sukulentů mohou velmi příjemně překvapit svými drobnými barevnými květy, které za svůj život urodí.

 

Zahradní růže

Zahradní růže mohou mít mnoho různých barev, proto jsou ideální se svými odstíny pro každou roční dobu a zejména také pro podzim. Světle růžová barva u zahradních růží však vypadá skvěle, i během podzimního období. Proto právě touhle jemnou barvou můžete doplnit vaše podzimní barevné schéma. Růže jsou navíc květinou, kterou snad nelze nemilovat. Zahradní růže však mají své jedinečné kouzlo v rozcuchaném květu, čímž se pasují na zajímavou květinu vhodnou do kytice pro vaše přátele i rodinu.

 

Amarylka

Amarylky se běžně používají do vánočních výzdob, do kterých přináší veselou a sváteční atmosféru, díky své hluboké barvě, která upoutá hned na první pohled zkrátka každého. Byla by ale velká škoda užívat si krásu amarylky pouze během zimního období. I během podzimu můžete najít širokou škálu barev, než je tradiční červená a bílá. Navíc je podzim ideálním obdobím pro amarylky, protože právě v tuto dobu začínají jejich nádherné květy vykvétat. Najdete je také v podzimní oranžové barvě, nebo jemnější broskvové variantě, proto si můžete i pomocí amarylky vytvořit příjemné podzimní téma.

 

Bělotrn

Známější pod pojmem bodlák. Možná si říkáte, že je zvláštní někomu věnovat bodláčí, které působí spíše nepřátelským dojmem než jako projev úcty. S tímto tvrzením musíme mírně nesouhlasit. Není totiž bodlák jako bodlák a okrasný bělotrn v kombinaci s ostatními květinami může naopak vytvořit nádhernou netradiční květinu, která potěší každého milovníka originálních kytic. Bodláky vypadají na podzim skvěle, obzvláště ty s velkými, modrými hlavami.

 

Ať už hodláte udělat radost podzimními květinami komukoliv z vašeho okolí, věříme, že ze všemi, které se dnes objevily na našem seznamu rozhodně nešlápnete vedle. Navíc si můžete udělat podzimní radost i vy sami a přinést si do vašeho domova trochu podzimní nálady a nádechu, díky nádherně zbarveným květinám. Květiny dokážou s prostorem a atmosférou doslova kouzlit a o těch podzimních to platí dokonce dvojnásob. Doufáme, že jsme vás vyvedli z mylného tvrzení, že společně s létem končí období nádherných, barevných květin. Přesvědčte se s některou ze zmíněných květin, že tomu skutečně tak není.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALANIS

ALANIS

již od 1084 Kč
ALENA

ALENA

již od 1062 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 1071 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ANNA

ANNA

již od 1130 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 1015 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1153 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 1197 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 1130 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 1123 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 1107 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 1103 Kč
EMILY

EMILY

již od 1211 Kč
KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

již od 839 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 1254 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE

ŽLUTÉ RŮŽE

již od 1079 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 1204 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 1013 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 1106 Kč
ALICE

ALICE

již od 1079 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 1062 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 1169 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1176 Kč
DENISA

DENISA

již od 1204 Kč
DONA

DONA

již od 1197 Kč
ELENA

ELENA

již od 1165 Kč
ELISN

ELISN

již od 1124 Kč
GISEL

GISEL

již od 1153 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1469 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 5

KVĚTINOVÝ KOŠ 5

již od 1555 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1574 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1575 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé