Barvy květů pro lepší náladu

Barevné květy, které vám zvednou náladu

Na naši náladu a celkové cítění působí různé vlivy z našeho okolí. Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát i samotný obrázek, květina nebo písnička nám dokáže obrátit naši náladu o 180 stupňů. A to oběma směry, jak na dobrou, tak i na špatnou vlnu. Určitě máte ve svém okolí lidi, kterým se nálada mění poměrně často a nechají se snadno rozhodit různými událostmi. Proto neváhejte a pošlete jim barevné květiny na zlepšení nálady v těchto pochmurných dnech. Zde vám přinášíme hned několik tipů na květiny, kterými zaručeně pozvednete náladu! Nebojte se barev, právě těch je v aktuálních měsících potřeba co nejvíce! Na zahradách, v parcích, bohužel, v zimě moc barev nepotkáme, proto je důležité si je přinést alespoň k sobě domů do vázy. Jaké barvy je tedy vhodné zvolit? Pojďte se společně s námi podívat na různé varianty.

 

 

Teplé barvy

Mezi teplé barvy patří rozhodně červená, korálová,oranžová, cihlová a žlutá. Tedy barvy ohně, který je hlavním zdrojem tepla. Využití teplých barev interiéru vám přinese pocit pohodlí a tepla. Navíc tyto barvy mají skvělý pozitivní účinek na naši mysl, kterou nechávají v klidu. S teplými barvami se cítíme komfortně a díky nim si dokážete navodit pocit tepla domova. Mezi nejlepší květy v teplých barvách patří hlavně slunečnice, růže a lilie. Teplé barvy navíc také zmenšují prostor, proto jsou vhodné do velkých prostorů, které potřebujete opticky zmenšit. Navíc také teplé barvy oproti studeným více přitahují naši pozornost.

 

Studené barvy

Mezi hlavní nositele chladných barev patří u květin hlavně modrá a zelená. Řezaných květin v chladných barvách je výrazněji méně, než těch v teplých. Proto pokud toužíte po modrých květech musíte opravdu důkladně hledat! Není to vždy jednoduché, zejména s ohledem na konkrétní sezónu, ale zároveň to opravdu není nemožné! Například oblíbené orchideje seženete v modré barvě, ovšem nejedná se o jejich přirozenou barvu, ale o barvivo, kterým jsou květy barevny. Vhodným kompromisem u aranžmá v chladných odstínech je také volba bílých květů doplněných o modré doplňky a dekorace. Navíc bílá barva celkovému aranžmá dodá jemnost a uklidňující účinek. Volba chladných aranžmá pomáhá příjemci vytvořit klidné prostředí, ve kterém se budete vždy cítit uklidněně a v bezpeční. Chladné aranžmá jsou ideální například do pracovny nebo kanceláře, tedy na místa, kde se potřebujete soustředit a nemít žádné rušivé elementy. Studené barvy naopak oproti teplým přinášejí do interiéru vzdušnost, pokud tedy máte malý byt a rádi byste mu přidali na oko trochu místa, pracujte se studenými barvami, které vám pomohou otevřít váš prostor.

 

Barvy duhy

Barevná škála je téměř nekonečná a byla by škoda květiny omezovat pouze do dvou kategorií na chladné a teplé barvy. Pokud tedy rádi experimentujete a nevystačíte si červenou, žlutou nebo modrou, na řadu přichází poněkud extravagantnější kombinace plné šílených barev. Můžete se například inspirovat duhou a zvolit každý květ od jiné barvy. Ačkoliv to zní opravdu šíleně, rozhodně se najdou jedinci, kteří vaši kreativitu ocení. Různě barevné květinové kombinace jsou ideální pro extroverty a lidi, kteří jsou pro každou srandu. Určitě se nesnažte barevnými květinami překvapit minimalisty, nebo lidi, kteří milují jemnost a jednoduchost. Navíc i s barvami si můžete skvěle pohrát. Můžete kytici naaranžovat do pastelových barev a držet se meruňkové, krémové, levandulové a světle růžové barvy nebo být odvážnější a zvolit energetické plné barvy.

 

Nezapomeňte na hlavní důvod, proč jste se rozhodli barevné květiny zaslat. Tím by mělo být předání radosti a potěšení pomocí květin. Na první pohled drobnost, jako věnování květin dokáže opravdu potěšit a vytvořit úsměv na tváři za každé situace. Nebojte se také ke květině přiložit něco navíc, mohou to být balonky pro radost, něco sladkého na zub nebo kvalitní víno pro hezčí večer. Zároveň ke květině přiložte drobný vzkaz, aby dotyčný věděl kdo na něj myslí a chce mu popřát hezčí den, třeba jen tak. Díky vašim slovům bude květinový dárek mnohem smysluplnější.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ 2

KVĚTINOVÝ KOŠ 2

již od 1331 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 4

KVĚTINOVÝ KOŠ 4

již od 1299 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 13

KVĚTINOVÝ KOŠ 13

již od 1497 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé