Deset květin, které nápadně připomínají pivoňky

Květiny velmi podobné pivoňkám

Pivoňky. Milované květiny, které mají bohužel jednu z nejkratších sezón. Na jednu stranu je to velká škoda, na druhou, možná právě proto jsou tak milované, obdivované a speciální. Ovšem pokud jste skutečným milovníkem pivoněk, můžete zkusit jejich velmi podobné alternativy, které nejsou o nic méně krásnější. Pokud si tedy chcete užívat pivoňky i mimo jejich krátkou sezónu a spokojíte se s velmi podobným vzhledem, který je připomíná, dnešní článek je ideální volbou pro vás. Pivoňky si můžete užívat nejčastěji od poloviny května až do začátku června, v závislosti na počasí. Dnes vám ale přinášíme deset alternativních květin, které z vaší kytice udělají nadýchanou krásku stejně jako pivoňky. Pojďte se tedy společně s námi podívat na květiny, které vám vám rozhodně pomohou zalepit srdíčko po pivoňkovém smutku.

 

 

Karafiáty

Tyto nádherně nabírané květiny jsou jako miniaturní pivoňky. Jemně nabírané lístky v různých barevných kombinacích dodají do vaší kytice nádherný peříčkově nadýchaný prvek, který na pivoňkách milujeme. V řeči květin karafiáty symbolizují oddanost a právě z toho důvodu se často nacházejí v náboženských, renesančních uměleckých dílech se symbolickým červeným karafiátem, který se poměrně často vyskytuje společně s Madonnou.

 

Pryskyřník

Romantické květy pryskyřníku dodají vaší kytici krásný uvolněný vzhled. Plné a bohaté okvětní lístky připomínají napůl pivoňky a napůl růže. Pokud chcete replikovat vzhled a první dojem pivoňěk s pryskyřníkem rozhodně nic nepokazíte, naopak vaše kytice náramně ožije.

 

Zahradní růže

Stejně jako u pivoněk i u zahradních růží jsou barevné možnosti vskutku široké! Růže vám nabídnou ohromující řadu pastelových odstínů ve všech různých provedeních. Od světlých tónů až po ty nejtmavší. Podobně jako tradiční anglické růže mají zahradní růže téměř sférické uspořádání okvětních lístků, což z nich dělá skvělou výměnu za pivoňky.

 

Hortenzie

Květy, které vás zaručeně zaujmou svou baculatou, zaoblenou hlavou a krásnými barevnými variantami. Hortenzie vypadají úžasně v kombinaci se zelenými listy a dekoracemi nebo i jen tak samostatně. Hortenzie většinou kvetou od poloviny jara až do konce léta a budou dokonalým květinovým doplňkem do každé kytice. Díky jejich obřím hlavám jich navíc nepotřebujete pro bohaté aranžmá hodně. Naopak si vystačíte s pár stonky pomocí kterých vytvoříte bohatou a neokoukanou kytici.

 

Sasanky

Pokud hledáte trochu odvážnější květy, sasanky pro vás budou skvělou volbou. Zahrnují více než 200 druhů, díky čemuž otevírají spoustu prostoru pro kreativní tvorbu. Dokonce i během zimních měsíců je máte šanci vidět v ručně vázaných kyticích. Pokud hledáte sasanku krásných barev a se zajímavými okvětními lístky, japonské sasanky pro vás budou to pravé ořechové.

 

Kamélie

Kompaktní a elegantní, přesně takhle by se daly popsat kamélie, které působí o trochu více temperamentnějším dojmem, než jejich kolegyně pivoňky. Krásné květy kamélií rostou na vždyzeleném keři, který je často bohatě obsypaný právě nádhernými, barevnými květy kamélií.

 

Begónie

Ačkoliv jasně zbarvené begónie většinou najdeme na stinném místě, ve skutečnosti mají tropický původ. Hlízovité begónie s dvojitými, rozčechranými květy najdete v široké škále odstínů včetně růžové, žluté a bílé. Jsou krásnou alternativou k jarním pivoňkám.

 

Jiřiny

Jiřiny se svým Mexickým a Středoamerickým původem jsou okamžitě rozpoznatelné díky svým okvětním lístkům, které záři jako sluneční paprsky. Stejně jako pivoňky dodávají kytici působivou paletu jasných barev a zajímavou texturu. Mezi příbuzné jiřin patří často slunečnice, sedmikrásky a chryzantémy, tudíž samá dobrá společnost pro poutavou kytici plnou barev.

 

Dvojité tulipány

Nemáte tušení, jak vypadá dvojitý tulipán? Představte si tradiční tulipán ale s dvojnásobným počtem okvětních lístků, a tedy i s dvojnásobným efektem! Elegantní vzhled dvojitých tulipánů představuje tak zajímavou alternativu k pivoňkám. Tradiční tulipány jsou známé pro svou jednoduchost a jemnou krásu, ovšem tušíme, že dvojitým tulipánům propadnete velmi snadno, přidejte do kytice pár stonků a vykouzlete zajímavý květinový efekt.

 

Měsíčky

Je opravdu složité najít veselejší a zářivější květy, než jsou právě měsíčky. Ve slunečných, zlatých, oranžových a bronzových tónech rozzáří každou kytici. Bohaté barvy, květy plné textur jsou skvělou volbou nejen do letních kytic. Měsíčky kvetou jasně celé léto, což vám nabízí rozhodně delší sezónu, než u pivoněk.

 

Tak co, které ze zmíněných květů vám nejvíce připomínají milované pivoňky? Ať už to jsou jakékoliv, věříme že radost a úsměv na tváři vám vytvoří každá kytice, která bude obsahovat některé ze zmíněných květů a pomůžou vám přečkat dlouhé čekání na další pivoňkovou sezónu.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALANIS

ALANIS

již od 1084 Kč
ALENA

ALENA

již od 1062 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 1071 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ANNA

ANNA

již od 1130 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 1015 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1153 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 1197 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 1130 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 1123 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 1107 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 1103 Kč
EMILY

EMILY

již od 1211 Kč
KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

již od 839 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 1254 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE

ŽLUTÉ RŮŽE

již od 1079 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 1204 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 1013 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 1106 Kč
ALICE

ALICE

již od 1079 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 1062 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 1169 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1176 Kč
DENISA

DENISA

již od 1204 Kč
DONA

DONA

již od 1197 Kč
ELENA

ELENA

již od 1165 Kč
ELISN

ELISN

již od 1124 Kč
GISEL

GISEL

již od 1153 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1469 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 5

KVĚTINOVÝ KOŠ 5

již od 1555 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1574 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1575 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé