Dvanáct rostlin neškodných pro domácí mazlíčky, kterým se daří v interiéru

Rostiny neškodící vašim domácích mazlíčkům

 

Dnešní článek bude sloužit jako dokonalá inspirace pokojovými rostlinami pro všechny majitele zvědavých koček a psů, kteří rádi okusují rostliny. Pokojové rostliny dodávají domovu život, živost a barvy a zlepšují duševní i fyzické zdraví. A přestože je na výběr spousta fantastických pokojových rostlin, ne všechny jsou vhodné pro domácí mazlíčky. Některé pokojové rostliny jsou totiž pro kočky a psy velmi nebezpečné. Pokud se je rozhodnou sníst, mohou jim způsobit onemocnění nebo i něco horšího. Udržet kočku, psa nebo jiné chlupaté zvířátko v bezpečí je snadné. Potřebujete jen trochu času na průzkum, které květiny jsou vhodné, pokud právě vlastníte roztomilého chlupáče.

 

12 pokojových rostlin, které jsou bezpečné pro domácí mazlíčky


V dnešním článku jsme si pro vás připravili tucet rostlin vhodných pro domácí mazlíčky, které jsou vhodné do interiéru.

 

1. Bromélie

Tyto odolné rostliny známé jako bromélie mají rády tropické podnebí. A navzdory jasným barvám jejich květů, které by mohly být mylně považovány za varování, jsou zcela neškodné.

 

2. Africká fialka

Africká fialka možná vypadá chladně, ale tato nádherně kvetoucí pokojová rostlina má ráda teplé teploty a trochu vlhkosti. Daří se jí a kvete i při slabém osvětlení. Občas ji můžete najít také pod jiným názvem, protože se jí říká také měsíček kapský nebo jejím vědeckým názvem Saintpaulia.

 

3. Americká kaučukovníková rostlina

Tyto rostliny se vyznačují širokými, tmavě zelenými gumovitými listy masitého vzhledu a zvědavé kočky a psi je považují za neodolatelné. Naštěstí jsou listy a stonek americké gumovníku (známého také jako Pepper Face nebo Baby Rubber Plant) k domácím mazlíčkům přátelské a neškodné.

 

4. Palma areková (Dypsis lutescens)

Dodejte svému domovu trochu tropické atmosféry pomocí palmy Areca. Její dlouhé listnaté listy jistě přitáhnou pozornost hravých domácích mazlíčků, ale to nevadí, protože je netoxická. Umístěte ji na slunné místo a zalévejte až po úplném vyschnutí půdy, které zkontrolujete velmi jednoduše pomocí prstu.

 

5. Bambus (Phyllostachys aurea)

Bambus Phyllostachys aurea je bezpečný jak pro kočky, tak i pro pejsky. Nedoporučujeme jim ho přidávat k večeři, ale pravý bambus by neměl vašemu čtyřnohému příteli způsobit příliš problémů, ani v případě, kdy by nedorozuměním pozřel jeden nebo dva listy. Ne každá rostlina, které říkáme "bambus", je však bezpečná pro domácí mazlíčky, takže než si nějakou přinesete domů, určitě si ji ověřte.

 

6. Bambusová palma (Chamaedorea seifrizii)

Tenké, ale bohaté listy bambusové palmy se skvěle hodí k vyplnění prázdného prostoru. Jsou známé tím, že rostou do výšky a jsou vhodnou pokojovou rostlinou pro domácnosti s nízkým dopadem slunečního světla. Můžete také zaslechnout, že se jim říká salónní palmy nebo palmy pro štěstí.

 

7. Bostonská kapradina (Nephrolepis exaltata)

Bostonská kapradina je jednou z mála kapradin, které jsou vhodné do interiéru s domácími zvířaty. A pokud je navíc necháte volně růst, vypadají skvěle v závěsných květináčích. V interiéru umístěte květináč do závěsu z macramé, který bude mít jemnější styl.

 

8. Vánoční kaktus (Schlumbergera bridgessii)

Stejně jako všechny dobré sukulenty nepotřebuje vánoční kaktus mnoho pozornosti. Suché podmínky, trochu slunečního světla a občasná zálivka vynesou z této kvetoucí pokojové rostliny to nejlepší.

 

9. Echeveria

Když už jsme u sukulentů, odrůdou vhodnou pro domácí mazlíčky, na kterou se můžete spolehnout, je rod Echeveria. Jejich krásný růžicovitý tvar vypadá skvěle v jednotlivých květináčích nebo ve větším pokojovém teráriu. Navíc se snadno množí, proto si můžete velmi snadno vypěstovat celou rodinku!

 

10. Havortie

Atraktivní pruhovaný vzor na havortie může upoutat pozornost vašeho psa nebo kočky, ale doufejme, že špičatý tvar je odradí od okusování tohoto malého sukulentu.

 

11. Pachira vodní (Pachira aquatica)

Pachiry, známé také jako stromy peněz mají rády světlé místnosti, nepřímé sluneční světlo a lehkou zálivku. Pokud nechcete, aby stromek dominoval vašemu interiéru, udržujte ho malý a úhledný s častým prořezáváním.

 

12. Pavoučí rostlina (Chlorophytum comosum)

Oživte svou kuchyň, koupelnu nebo obývací pokoj pavoučí rostlinou. Jejich světle zelené a bílé listy a hravá vzdušnost dodají život a pohyb. A co je na tom nejlepší? Pavoučí rostliny se snadno pěstují v interiéru a nevyžadují velkou údržbu.

 

Toxické pokojové rostliny, kterým byste se měli vyhnout


Některé z nejoblíbenějších, snadno udržovatelných rostlin, které mají navíc schopnost čistit vzduch kolem nás jsou bohužel pro kočky a psy toxické. Patří mezi ně např:

·         Břečťan (zlatý nebo ďábelský břečťan)

·         Filodendron

·         Hadí rostlina

·         Ságovník

·         Lilie

·         Rostlina ZZ

 

Jedna rostlina může mít několik různých názvů. Většinou tak mají jak vědecký název, tak i běžný název, kterým je nazýváme. Mohou mít dokonce více přezdívek. Aby nedošlo k záměně, vždy se vyplatí dvakrát si ověřit, zda je rostlina bezpečná pro domácí mazlíčky, nebo ne.

 

Příznaky, že váš pes nebo kočka snědli toxickou rostlinu


Reakce vašeho psa nebo kočky po konzumaci toxické rostliny závisí na následujících faktorech:

·         co zvíře snědlo

·         množství snědené rostliny

·         plemenu zvířete

·         věku zvířete

 

Mezi nejčastější a nejběžnější příznaky toho, že se váš čtyřnohý miláček pozřel některou z vašich rostlin, patří zvracení, průjem, ztráta chuti k jídlu a slintání. Závažnějšími příznaky otravy rostlinami jsou křeče, záchvaty, pěna u úst, problémy s dýcháním, selhání orgánů a letargie. Pokud si myslíte, že vaše kočka nebo pes okusili něco, co neměli (rostlinu nebo něco jiného), ihned kontaktujte vašeho veterináře.

 

Hrajte na jistotu a zabraňte vašim domácím mazlíčkům v pojídání rostlin

I rostliny považované za bezpečné pro domácí zvířata mohou potenciálně způsobit potíže, pokud je váš chlupatý přítel sní ve velkém množství. Abyste předešli zničení a poškození vašich pokojových rostlin, prokažte svému mazlíčkovi i rostlině laskavost. Udržujte je mimo vzájemný dosah.

 

Dobrým způsobem jak vyřešit tuto situaci je umístit je vysoko, kde se k nim zvířata nedostanou. Pokud jste majitelem kočky, může se to snadněji říct, než udělat. Pokud však máte psa, možná byste měli zvážit jeho výcvik, aby se naučil, že rostliny jsou mimo jeho jídelníček. Vyzbrojeni těmito znalostmi můžete bez obav nakupovat pokojové rostliny. Sestavte si seznam rostlin, o které máte zájem a udělejte si váš osobní průzkum. Nejen vaše duše bude v klidu, ale hlavně váš domácí mazlíček v bezpečí!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALANIS

ALANIS

již od 1084 Kč
ALENA

ALENA

již od 1062 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 1071 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ANNA

ANNA

již od 1130 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 1015 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1153 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 1197 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 1130 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 1123 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 1107 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 1103 Kč
EMILY

EMILY

již od 1211 Kč
KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

již od 839 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 1254 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE

ŽLUTÉ RŮŽE

již od 1079 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 1204 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 1013 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 1106 Kč
ALICE

ALICE

již od 1079 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 1062 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 1169 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1176 Kč
DENISA

DENISA

již od 1204 Kč
DONA

DONA

již od 1197 Kč
ELENA

ELENA

již od 1165 Kč
ELISN

ELISN

již od 1124 Kč
GISEL

GISEL

již od 1153 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1469 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 5

KVĚTINOVÝ KOŠ 5

již od 1555 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1574 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1575 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé