Jak vybrat smysluplné smuteční květiny

Pomoc při výběru smutečních květin

Pohřby nikdy nebyly a nikdy ani nebudou lehkou záležitostí. V den, kdy se loučíme s našimi blízkými, panuje většinou smutná nálada a člověk občas neví, kde mu hlava stojí. I v tyto nelehké chvíle je však nutné nezapomínat na podporu nejbližších a věnovat jim patřičné vyjádření úcty a pocitu, že jste tu pro ně i v těch nejtěžších životních momentech. Právě v této situaci vám květiny dokonale pomohou vyjádřit vaše pocity podpory a pomůžou povzbudit pozůstalé. Výběr pohřebních květin by vás neměl rozhodně stresovat, proto jsme si pro vás připravili dnešní článek, abychom vám poradili, jak vybrat správnou smuteční kytici.

 

Pohřby jsou pochmurné záležitosti, kdy se nacházíme v situaci uctění života a odkazu na někoho, koho jsme milovali nebo jsme mezi sebou měli velmi úzké partnerské spojení. V tento moment je běžné posílat smuteční květiny na podporu truchlící rodině, abychom ukázali, že nám skutečně záleží na podpoře a že je nám líto, jakou situací si momentálně prochází. Věnování smutečních květiny je dokonalým projevem úcty, která dokáže dodat alespoň trochu naděje v lepší zítřky.

 

Přiznejme si, že některá květinová aranžmá mohou působit nevhodně a neosobně. Proto je tedy skutečně vhodné se zamyslet trochu více nad výběrem smuteční kytice a vybrat tak mnohem příjemnější a osobnější kytici, kterou dáme najevo náš zájem a bližší emoce. Zde vám přinášíme inspiraci na smuteční květiny, se kterými rozhodně nešlápnete vedle.

 

Výběr správné a smysluplné barvy

Možná budete trochu překvapení, ale květinová výzdoba na pohřeb může být také pestrá a radostná. Například žluté květy v kombinaci s červenou nejsou přešlapem, ale naopak správnou volbou.

I když je bílá vhodnou a pravděpodobně i nejtradičnější barvou na pohřby, zejména v případě někoho, koho jste příliš neznali, výběr živějšího a barevnějšího uspořádání pomůže alespoň trochu zvednout náladu rodině a přátelům. Zároveň se také doporučuje zakomponovat oblíbenou barvu zesnulého. Nejradostnější květiny, které tedy můžete pořídit, jsou v oblíbené barvě nebo kombinaci barev zesnulého. V takových barvách můžete věnovat univerzální květiny různých velikostí nebo druhů a rozhodně neuděláte chybu.

Co víc můžete udělat, než se naposled se zesnulým rozloučit v barvách, které měl nejradši. Větší projev úcty snad ani nemůžete projevit. K tradičním barvám štěstí patří žlutá a oranžová. Pokud ale byla například oblíbená barva zesnulého fialová barva, neuděláte chybu ani kytici sladěnou do fialové barvy.

 

Mnoho lidí se vyhýbá účasti na pohřbech a dalších vzpomínkových akcí, jelikož je pro ně tato událost psychicky skutečně náročná a berou ji za stresující. Je nutné uznat, že pohřby jsou událostí, která je skutečně nabitá emocemi a nemusí ji tak všichni dobře zvládnout. Pro tyto případy existuje možnost květinových kurýrů a vyznání tak rodině pozůstalého úctu tímto směrem. Uvidíte, že bude rodina mile překvapena a s největší pravděpodobností to skutečně nebude čekat. Jedná se tak o originální a promyšlené gesto, jak ukázat rodině zesnulého, že na ně myslíte v těch nejnáročnějších chvílích a jste tu pro ně.

 

Přizpůsobte smuteční dekorace

Při výběru konkrétního druhu květin pro smuteční dekorace, byste vždy měli myslet na život zesnulého. Pokud jste znal jeho oblíbenou květinu, volba by měla být víceméně jasná. Zároveň pokud chcete pořídit skutečně promyšlenou květinu je vhodné se před jejím nákupem podívat na konkrétní významy a symboliku jednotlivých květinových druhů. Díky čemuž můžete vybrat perfektní květinu, která bude dokonale reflektovat váš vztah k zesnulému. Květinová úprava pro kremace by měla být odlišná než u tradičních pohřbů. Vhodné jsou větší květinové aranžmá v košících a velkých vázách. 

 

Nebojte se květiny poslat přímo k rodině zesnulému domů

Pokud byste rádi raději poslali kytici, jako význam podpory, vhodnějším řešením, než kytice na pohřeb bude možnost využít služeb kurýra a poslat smuteční kytici jako projev podpory přímo k rodině zesnulého domů. U tradičních pohřbů většina květin zůstane společně se zesnulým. V případě kurýra bude doručena na místo bydliště, kde bude rodině dělat radost ještě dlouho poté. Navíc přinese alespoň trochu pozitivní energie do tohoto ponurého období a dodá všem naději, že je lepší chvíle čekají a naděje tak umírá poslední. I na takové životní situace je Kup kytici připravena. Stačí si jen vybrat kytici přesně podle vašich preferencí a doufat, že právě tato kytice bude nositelem naděje a víry v lepší zítřky, což by mělo být jejím hlavním poselstvím.

 

Výběr správné smuteční kytice je poslední šance, jak se s blízkými rozloučit s úctou a nejdůstojněji jak umíte, proto je důležité tento výběr nepodcenit a vybrat opravdu dle vašich vnitřních pocitů a emocí spojených se zesnulým. Ačkoliv se jedná o skutečně složité chvíle, které bychom nejradši nikdy už nezažili, bohužel i tyto situace jsou nedílnou součástí našich životů a musíme se k nim postavit čelem. Proto výběr správné poslední kytice by měl být nedílnou součástí důstojného rozloučení.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

VĚNEC NA POHŘEB 1

VĚNEC NA POHŘEB 1

již od 3796 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 2

VĚNEC NA POHŘEB 2

již od 3616 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 3

VĚNEC NA POHŘEB 3

již od 4101 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 4

VĚNEC NA POHŘEB 4

již od 3733 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 5

VĚNEC NA POHŘEB 5

již od 4191 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 6

VĚNEC NA POHŘEB 6

již od 3546 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 7

VĚNEC NA POHŘEB 7

již od 3752 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 8

VĚNEC NA POHŘEB 8

již od 3908 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 9

VĚNEC NA POHŘEB 9

již od 3842 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 10

VĚNEC NA POHŘEB 10

již od 3667 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 11

VĚNEC NA POHŘEB 11

již od 3616 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 12

VĚNEC NA POHŘEB 12

již od 3814 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé