Jaké květiny při narození dítěte

Květiny pro oslavu novorozených miminek

Čerstvé květiny jsou skvělým způsobem jak oslavit nový příchod miminka na svět. Jaký druh květů ale zvolit pro oslavu této jedinečné události? Dokonalá kytice pro novorozence rozhodně nemusí být založena na zastaralých stereotypech, mezi které rozhodně patří barevné rozlišení s tím, že modrá barva by měla zůstat chlapcům, kdežto růžová je výsadou pro holčičky. Zkuste místo toho raději vsadit na sezónní rozdělení květin, kde se můžete navíc barevně vyřádit a nebýt svázáni pouze dvěmi barevnými kombinacemi. Abychom vám pomohli najít ty nejlepší květinové kombinace pro oslavu novorozence, zkusili jsme nahlédnout do jazyka květin a nechali jsme se inspirovat magií a významem jednotlivých květinových druhů a barev s ohledem na kalendář a díky tomu sestavili průvodce, ve kterém naleznete všechny potřebné informace o dětských květinách.

 

Květiny pro novorozence narozené na jaře
 

Narcisy

Narcis symbolizující jaro a nové začátky je ideálním květem, pro přivítání nového přírůstku do vaší rodiny. Jeho teplá kombinace odstínů žlutých barev rozjasní každý domov. Navíc můžete zvolit variantu řezaných narcisů v podobě krásné květiny nebo ve formě cibulek, které budou přímo zasazené v květináči a obdarovaná maminka si je tak bude moci užívat ještě dlouho poté!

 

Pivoňky

Nádherně bohaté květy jsou symbolem štěstí a prosperity, tedy přesně toho co byste přáli novorozenému človíčkovi do života. Často se používají také pro romantické události a na svatební obřady, nicméně by byla opravdu škoda omezit jejich krásu pouze tomuto významu. Jejich nádherné okvětní lístky skvěle vyjádří vaše gratulace k novému miminku a stanou se tak nádhernou oslavou nového života.

 

Hyacinty

Nádherně vonící, ale také vypadající hyacinty jsou symbolem hravosti, která rozhodně žádnému dítěti nechybí. Zachycují štěstí obyčejných dnů a jsou krásnou volbou pro oslavu nového života. Jejich vůně vám navíc provoní celý byt a přinese taktéž novou energii pro novou roli maminky, která bude vyžadovat bez váhání spoustu energie a oddanosti, nicméně se jedná o jednu z nejkrásnějších životních rolí, kterou si žena za svůj život může rozhodně užívat.

 

Květiny pro novorozence narozené v létě
 

Slunečnice

Velké, jasné a veselé! Přesně tak by mohl vypadat stručný a jasný popis slunečnic, které jsou oblíbeným letním květem. Znamenají také štěstí, radost a spokojenost. Jsou symbolem teplého počasí, které nás během letních měsíců provází. Slunečnice jsou přesně ten typ květu, u kterého nemusíte váhat zda je vhodné je věnovat u narození holčičky nebo chlapečka, jsou vhodné pro oslavu narození jak holčičky, tak i kluka.

 

Gerbery

Krásně zářivé gerbery dodají každé květině ty správné barvy. Symbolizují veselost, věrnou lásku a nevinnost, všechny pocity a emoce, které bezesporu každý rodič již od samotného narození cítí ke svému dítěti. Gerbery navíc vydrží ve váze opravdu dlouho, proto si jejich krásu budou novopečení rodičové užívat dlouho.

 

Hortenzie

Hortenzie jsou nositelkami upřímných pocitů, které jsou skvělé pro projevení srdečných gratulací k narození miminka. Vypadají skvěle samy o sobě, proto je nutně nemusíte kombinovat s dalšími květy, jelikož jejich krása je dostatečná sama o sobě.

 

Květiny pro novorozence narozené na podzim


Jiřiny

Tento na první pohled jemný květ symbolizuje trvalé pouto mezi dvěma lidmi. Věnujte jiřinu novopečeným rodičům a upevněte jejich pouto s novým přírůstkem. Pokud se naopak nacházíte v nádherné pozici neteře, tety nebo babičky, vneste symboliku do vzájemného vztahu s miminkem, který pomocí věnování jiřiny krásně upevníte.

 

Růže

Význam růží závisí na barvě. Jemná růžová vám pomůže vyjádřit obdiv a uznání, proto je skvělou volbou do kytice pro nové rodiče, zatímco žlutá barva růží vám pomůže vyjádřit radost a štěstí. Růže jsou navíc vhodné pro usušení, proto jakmile ztratí svůj nejsvěžejší vzhled je můžete na památku nechat vysušit a vytvořit si tak vzpomínku na celý život!

 

Květiny pro novorozence narozené v zimě


Vánoční růže

Tento typ růže je symbolem míru. Křesťané věří, že vánoční růže byla dárkem pro Ježíška, čímž vzniká krásné spojení s vyšším významem, které ocení nejen věřící. Vánoční růže se tak s touhle symbolikou staly skvělým dárkem pro miminka narozené během vánočního období.

 

Cesmína

Nádherný ostrý kontrast mezi bohatými zelenými listy a zářivými bobulemi cesmíny z ní činí jeden z podstatných zimních divů. Už starověcí druidové věřili, že je cemína ochrání před zlem a smůlou - a každý nový rodič potřebuje trochu speciální ochrany, nemyslíte? Proto je cesmína skvělou volbou pro novopečené rodiče.

 

Amarylka

Bohatá slavnostní červená amarylis je perfektní volbou na zimní oslavu novorozeného miminka. Symbolika amarylky je v oslavě krásy druhých. Neposkvrněná duše nově narozeného je tedy připravena vstoupit do života s přáním být nejkrásnější a zůstat neposkvrněná od špatností po co nejdelší možnou dobu.

 

Květiny vhodné do každého období


Karafiáty

Ačkoliv má většina lidí karafiáty spojeny spíše s posledním rozloučením, než s vítáním nového člověka, byla by škoda jejich poměru krásy ceny a výdrže nevyužít i v jiných sférách jako je například právě oslava novorozence! Karafiáty navíc seženete v široké škále barev a jsou velmi nenáročné na údržbu, což rozhodně každá novopečená maminka jistě ocení!

 

Levandule

Levandule je známá pro své uklidňující vlastnosti, proto je vhodná do každé domácnosti s novorozencem. Přidejte větvičky levandule například do smíšeného květinového aranžmá. Nejen, že přidá celé kytici nádhernou, uklidňující vůni, ale také jemný, elegantní vzhled. Navíc její jedinečná vůně se bude prolínat skrze celý domov!

 

Kytice podle měsíce


Věděli jste, že každý měsíc má svou vlastní květinu? Že ne? Nevadí, můžete se inspirovat právě květinou daného měsíce a budete mít tak o starost méně.

 

Něco čemu se raději vyhnout?

Pro zvážení by mohly být lilie, které mají opravdu výraznou vůni a mohly by tak ovlivnit celkovou atmosféru v místnosti. Ať už miminko nebo novopečená maminka mohou být citlivější na určité podněty, pro je lepší se vyhnout výraznějším vůním, mezi které vůně lilie rozhodně patří. Pokud si nejste jistí a rádi byste lilii z jakéhokoliv důvodu zaslali, je dobré se předem poradit například s tatínkem miminka, aby pro maminku zůstala kytice nadále překvapením.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ 20

KVĚTINOVÝ KOŠ 20

již od 1491 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé