Kompletní průvodce květinami pro muže

jak vybrat tu správnou květinu PRO MUŽE

Květiny jsou skvělým dárkem pro různé příležitosti! Není divu, že nechybí téměř u žádné speciální události. Ať už někoho čeká velký mezník v podobě promocí, miminka na cestě, svatební den nebo jiný významný životní okamžik, květiny budou rozhodně skvělým způsobem jak vašim blízkým můžete vyjádřit váš zájem. Je pravda, že květiny jsou v našem životě nejčastěji spojovány s dárky pro ženy, nicméně i pro muže jsou květiny v mnoha případech vhodným a naprosto okouzlujícím dárkem. V dnešním článku vám představíme hned několik tipů a nápadů na to, jak vybrat tu správnou kytici pro muže. Věřte nebo ne, ale muži dokážou ocenit promyšlený dárek v podobě květin stejně jako ženy. Mnoho studií naznačuje, že až dvě třetiny lidí, bez ohledu na pohlaví, cítí příjemný pocit poté, co obdrží květiny. Proto se rozhodně nebojte věnovat květiny i muži, který má ve vašem životě významné postavení. Zajistěte, aby se cítil také milovaný a oceněný. Tak jaké květiny pro muže zvolit?

 

 

Červené růže jsou romantické za každé situace

Není vůbec žádným tajemstvím, že květiny jsou v mnoha případech spojovány s láskou a romantikou. A možná právě z tohoto důvodu jsou skvělým dárkem pro oslavu svatého Valentýna nebo výročí. Každoročně jsou květiny věnovány na svatého Valentýna jak ženám, tak i mužům. V posledních letech si navíc i muži mnohem více začínají vážit květin jako daru. Ve speciálních dnech jako je právě svátek svatého Valentýna jsou tedy květiny vhodné jako příjemné překvapení pro všechny. Zejména v tyto kormerčnější svátky a speciální dny tržby květinových služeb po celém světě doslova dosahují rekordů. Například v roce 2019 v USA během období svatého Valentýna dosáhly tržby v květinářstvích obratu až neuvěřitelných 7 milionů dolarů.

 

Pokud se chcete na svatého Valentýna, na vaše významné výročí nebo jiný významný den pro váš vztah, držet romantiky, zvažte investici do červených růží i pro vašeho mužského partnera. Červené růže dokážou oslnit naprosto každého svou vášnivou barvou a jejich vůně navíc dokáže taktéž navodit pravou romantickou náladu. Darujte svému jedinému muži tucet rudých růží na svátek svatého Valentýna a uvidíte, že zjistíte, že i muži milují květiny.

 

Bílé květiny pro vyjádření sympatií

Důležité je si uvědomit, že romantika není jediným důvodem, proč byste někomu měli posílat kytici čerstvých květin! Na základě dlouholetých tradic jsou emoce vyzařující sympatie vyjádřeny právě bílými květy. Muži proto často ocení podporu vyjádřenou právě bílými květy. A to jak u radostných tak i u smutných událostí v našich životech. Jedním z příkladů může být úmrtí v rodině. Pokud byste rádi vyjádřili soustrast, ideálně tak učiníte právě bílými květy. Další vhodná volba, kdy sáhnout po bílých květech je například pokud se váš blízký léčí nebo leží v nemocnici. Vůně čerstvých květů dokáže přinést optimismus skutečně všude a to i do nemocničního pokoje, kde dokáže povzbudit a přinést myšlenky na lepší zítřky. I muži znají hodnotu laskavého a jemného gesta, když procházejí tvrdou zkouškou života.

 

Tradice žlutých květů na oslavu

Ano, jak jsme již zmínili, existují skutečně i jiné důvody, než ty romantické, proč budete chtít muži věnovat květiny. Narozeniny, blahopřání a další veselé události v našich životech si rozhodně zaslouží také oslavu v podobě květin. Pokud chcete poblahopřát vašemu kamarádovi, bratrovi nebo třeba i kolegovi v práci, kytice ve žlutých barvách bude skvělým nositelem vašich pozitivních zpráv! A to nejen při oslavě narozenin, ale také dalších významným slavnostních událostí, které nás na cestě životem potkají. Maturuje váš bratr? Složil státnice nebo získal vysněnou pozici v práci? Tohle všechno jsou ideální momenty pro oslavu se žlutými květinami.

 

Spárujte kytici s dalším dárkem

Pamatujte, že u věnování kytice mužům, můžete být vždy dokonale kreativní. Například můžete květinový dárek spárovat s dalším dárkem a vytvořit tak nerozlučné duo! Mezi oblíbené dua patří rozhodně kartička s věnováním, která bude v ideálním případě personalizovaná přímo na míru příjemci podle toho, co má rád. Nezapomeňte dopsat vzkaz, ve kterém sdělíte všechno potřebné, co za vás květiny nepoví. Kombinace oblíbeného alkoholu s květinami navíc nikdy nebude krok vedle, zejména co se u milovníku piva, vína nebo i něčeho tvrdšího... Květiny můžete například sladit s etiketou a opět máte na světě dokonalé duo, které rozhodně potěší!

 

Přemýšlejte nad tím, jak květinu předat

Můžete využít služeb kurýra, ovšem vždy je dobré zhodnotit osobnost a preference příjemce, kterému kytici posíláte. Je rád středem pozornosti, umí si ze sebe udělat srandu, nebo je raději v ústraní kde si ho nikdo nevšímá? Pokud zvažujete poslání kytice přímo do práce, je vhodné si tyto otázky položit, ne každému muži bude příjemné předání květin kurýrem, naopak si je mnohem raději užijí pouze ve vaší společnosti. Jiní muži mohou být naopak velmi potěšení, když je kurýr překvapí květinou přímo v práci a budou moci dokázat ostatním mužům, že i oni mají romantickou duši a smysl pro romantiku. Vždy zvažte také konkrétní situaci a ujistěte se, že věnování květin muži je dobrý nápad.

 

Najděte ideální květinu

Teď už je to jen na vás a na tom, jak dobře vašeho muže, kamaráda nebo bratra znáte. Na základě jeho preferencí, oblíbených barev, nejlépe oblíbených květin vyberte tu nejlepší! Muži obecně preferují výraznější barvy a aranžmá, které nesrší pouze pastelovými barvami. Je lepší se také vyhnout světle růžové barvě, která je nejčastěji spojována s ženami. Volte raději výraznější a energičtější barvy, se kterými si navíc můžete skutečně vyhrát!

 

Ať už váš výběr padne na jakýkoliv druh květin, neostýchejte se věnovat květiny mužům. Pomozte nám bořit mýty o tom, že květiny jsou pouze pro ženy a rozšiřme radost s květin i mezi mužské osazenstvo.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGNES

AGNES

již od 1048 Kč
ALANIS

ALANIS

již od 1084 Kč
ALENA

ALENA

již od 1062 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 1071 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ANITA

ANITA

již od 1018 Kč
ANNA

ANNA

již od 1130 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 1015 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1153 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 1130 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 1123 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 1107 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 1103 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 1106 Kč
ALICE

ALICE

již od 1079 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 1062 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 1169 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1176 Kč
DENISA

DENISA

již od 1204 Kč
DONA

DONA

již od 1197 Kč
ELENA

ELENA

již od 1165 Kč
ELISN

ELISN

již od 1124 Kč
EMANUELA

EMANUELA

již od 1097 Kč
GABRIELA

GABRIELA

již od 1119 Kč
GISEL

GISEL

již od 1153 Kč
HELENA

HELENA

již od 1038 Kč
HELGA

HELGA

již od 1183 Kč
IDA

IDA

již od 1145 Kč
ANABELA

ANABELA

již od 1176 Kč
BARBATA

BARBATA

již od 1195 Kč
ANETA

ANETA

již od 1106 Kč
ALEX

ALEX

již od 1176 Kč
ANGELIKA

ANGELIKA

již od 1064 Kč
BARBRA

BARBRA

již od 983 Kč
BRIGITA

BRIGITA

již od 1119 Kč
DOMINIKA

DOMINIKA

již od 1221 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé