Květiny podzimu

Květinový podzim

Vytáhněte svůj oblíbený svetr, podzim je tady! Spolu s ním i nádherná barevná paleta barev od spálené červené, hořčicově žluté nebo krémově hnědé barvy, které tvoří nepřekonatelné kombinace. Zároveň podzim doprovází tak lákavá vůně dýňového koření, které příjemně zahřeje v oblíbené dýňové polévce, nebo pohladí na duši i a jazyku u oblíbeného podzimního drinku. Podzim i přes časté nevlídné počasí je obdobím, na které se mnoho lidí těší a my patříme rozhodně mezi ně, jelikož má opravdu co nabídnout a otevírá zcela jiný svět, také co se květin týče. Podívejte se společně s námi dnes na oblíbené podzimní květiny, které jsou ideální volbou do květinových aranžmá nebo jen tak, jako dárek pro vaše přátele či blízké. Udělejte si radost některou ze zmíněných podzimních květin a vykouzlete si kousek podzimní pohádky i u vás.

Slunečnice

Slunečnice sluší naprosto každému prostředí a interiéru, jelikož díky své zářivé barvě dokážou probudit život opravdu všude, a to i do podzimních mlhavých dnů, kdy se sluníčko těžko dostává do našich domovů. Někdo má slunečnice spojeny spíše s letním obdobím, ovšem kvetou dostatečně pozdě, aby se daly prohlásit za podzimní květy. Jejich veselé květy se začínají rozvíjet během červencem a zářím, kdy jejich výrazná žlutá barva je ideální pro kohokoliv, kdo potřebuje alespoň trochu povzbudit a rozveselit.

Původem pochází slunečnice ze Severní Ameriky, kde byly primárně pěstovány jako jeden z hlavních zdrojů potravy. Jejich jméno, jak jste již možná už stihli odhalit je spojeno se sluncem, jelikož mají magickou schopnost směřovat a obracet své květy směrem k teplu a světlu, a to po celý den!


Jiřiny

Sladké a téměř symetrické květy jiřin dokážou vytvořit opravdovou parádu v každém květinovém aranžmá, a to nejen pro svůj krásný tvar, ale také pro svou širokou škálu barev, ze které si můžete opravdu vybírat! Někdo jiřiny stejně jako slunečnice považuje za letní květy, ovšem to není pravda jelikož jiřiny dokážou kvést mezi koncem června až do prosince! Takže si tyto krásné květiny můžete pořídit téměř po většinu roku. Pokud toužíte věnovat jiřiny své vyvolené, hledejte jiřiny zejména v zářivých odstínech červené právě tato barva je symbolem lásky a vášně, proto je ideální volbou na rande nebo jako romantické překvapení. Naopak růžová barva je symbolem laskavosti a milosti. Jiřiny navíc můžete pořídit v různých tvarech a velikostech, a to od vtipných ve tvaru koule až po ty, které mají své okvětní lístky elegantně navrstvené jeden za druhým. Ať už si ze všech druhů vyberete jakýkoliv rozhodně nešlápnete s touhle podzimní květinou vedle.

 

Celósie

Zářivé barvy a lákavě načechraný vzhled, přesně tak lákavě na první pohled vypadá celósie. Její měkké, kudrnaté květy, kterých se chce dotknout naprosto každý. Celosie jsou symbolem odvahy a často jsou využívány jako středové květy do květinových aranžmá, jelikož dokážou opravdu skvěle vytvořit hlavní poutavý kontaktní bod. Jejich nezvyklý tvar trochu připomíná mozek, což z nich dělá jedny z nejoblíbenějších květin využívaných na halloweenské aranžmá.

 

Astry

Sladké astry ve tvaru hvězdy jsou jasným znamením začátkem podzimního období, kdy začínají předvádět své nádherné fialové lístky s jasně žlutými středy. Astry mají vazby na řeckou mytologii a říká se, že byly vytvořeny slzami řecké bohyně Astaey, která byla smutná z nedostatku hvězd na nebeské obloze, proto plakala a její slzy se po dopadu na zem proměnily právě v nádherné astry. Astry vypadají nádherně například v kombinaci spolu se slunečnicemi ve váze doplněné o zelené listy. Právě taková kytice vám bude stále trochu připomínat letní dny, ale velmi důstojně s ní můžete přivítat dny podzimní. Astry jsou navíc květinou měsíce září, proto jsou považovány za opravdu podzimní květy.

 

Okrasné zelí

I když nejste fanouškem zelné polévky, nebo národního českého pokrmu, můžete si zelí užít i tak! Tím máme na mysli okrasné zelí, které zaujme hned na první pohled. Ačkoliv myšlenka zakomponovat zelí do kytice může znít na první dojem šíleně, opak je pravdou a věřte, že budete velmi příjemně překvapeni. Tato netradiční volba je opravdovým poutačem. Běžně je k sehnání ve variantě s růžovým nebo krémovým středem, kde se zpozvolna mění na zelené listy. Okrasné zelí začíná růst v podzimních měsících, kde si je můžete užívat po zbytek sezóny až do začátku zimních měsíců.

 

Protea

Tato netradiční květina původem z Jižní Afriky je považána za jednu z nejstarších květinových rodin, které se nevymřely a nadále si tak můžeme užívat jejich krásu. Věřte nebo ne, už to bude dlouhých 300 milionů let. Květina s jedinečným tvarem dokáže vytvořit opravdu zajímavé a netradiční aranžmá, kdy právě jejich barva je dokonale podzimní, a to ať už zvolíte červenou, oranžovou nebo žlutou variantu. Protea začíná pučit na podzim, kdy její hlavní sezónou je konec podzimu až zima, kdy dokáže skvěle rozzářit dlouhé, šedé dny! Na světě existuje až 1500 druhů, proto máte rozhodně z čeho vybírat. Jejich exotické jméno je nejčastěji spojováno s řeckou mytologií, kdy se věří, že byla pojmenována po řeckém bohu Proteovi, který byl synem známého boha Poseidona.

 

Ať už zvolíte pro svou podzimní kytici jakoukoli ze zmíněných květin, nešlápnete vedle. Každá z výše zmíněných má své kouzlo, kterým dokáže oživit každé podzimní aranžmá a vy si tak můžete užívat dekorace plné podzimních barev a vůní.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

BARBATA

BARBATA

již od 1195 Kč
ANETA

ANETA

již od 1106 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 20

KVĚTINOVÝ KOŠ 20

již od 1491 Kč
SUNNY

SUNNY

již od 1085 Kč
SUNNY SET 1

SUNNY SET 1

již od 1421 Kč
SLUN

SLUN

již od 1027 Kč
SUMMER

SUMMER

již od 991 Kč
SVĚŽÍ MIX

SVĚŽÍ MIX

již od 1070 Kč
SLUNEČNICE

SLUNEČNICE

již od 975 Kč
SOLI

SOLI

již od 1118 Kč
HELIN

HELIN

již od 1080 Kč
KYTICE SUMMER + MERCI 250 g

KYTICE SUMMER + MERCI 250 g

již od 1248 Kč
KYTICE SUMMER + PLYŠOVÝ MEDVĚD

KYTICE SUMMER + PLYŠOVÝ MEDVĚD

již od 1458 Kč
KYTICE SUMMER + RAFFAELLO 150 g

KYTICE SUMMER + RAFFAELLO 150 g

již od 1259 Kč
KYTICE SUMMER + BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75 L

KYTICE SUMMER + BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75 L

již od 1313 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé