Květiny pro alergiky

Květiny vhodné pro alergiky

Na světě je nespočet lidí, kteří by rádi své domovy a zahrady vyzdobili nádhernými rostlinami, bohužel kvůli alergii na pyl si ze svého domova nemůžou udělat vysněnou zelenou oázu. Ovšem každý problém má svá řešení. Pokud vy sami, nebo někdo z vaší rodiny trpí opravdu citlivou alergií na pyl, která znepříjemňuje každodenní bytí, máme pro vás skvělý tip! Pořiďte si domů rostliny, které naopak pomohou vyčistit váš vzduch a zároveň tím ulevit i alergikům. Díky tomuto kroku získáte výhru na všech frontách, váš byt či zahrada se promění v krásnou zelenou oázu a zároveň vám rostliny pomůžou vyčistit vzduch pro snadnější dýchání.

 

Azalky

Azalky jsou rostliny, které jsou doslova závislé na hmyzu, který je opylovává. Mají totiž oproti ostatním rostlinám těžší pyl, který se zřídka uvolňuje do vzduchu. Snažte se vyhnout pouze přímému styku s květy azalky, jelikož jsou jedovaté a při přímém přičichnutí byste naopak mohli nasát až velké množství pylu. Azalky vám pomůžou rozzářit každou zahradu, dorůstají do výšky až 2 metry a jejich květy můžete najít v barevné škále od bílé, růžové, červené až po fialovou.

 

Begonie

Begonie můžete pěstovat jak na zahradě, tak i u vás doma. Stejně jako azalky nesrší pylem na všechny strany a jsou nádherně barevné. Begonie vypadají skvěle například v truhlících a květináčích, proto si s nimi můžete vyzdobit jak parapety, tak i balkony. Jejich květy jsou mohutné a syté, tudíž dokáží rozzářit i tmavší plochy. Najdete je jak v sytě červené, tak i v oranžové, růžové či meruňkové barvě.

 

Kaktusy

Když se řekne slovo květina, věříme že málokoho napadne jako první kaktus. Ovšem i takové kaktusy mají schopnost produkovat nádherně barevné květy. Naopak vás možná překvapí, že některé druhy produkují vůbec ty nejkrásnější květy, které si lze jen těžko dokážete představit. Kaktusy stejně jako ostatní rostliny výše spoléhají na opylení od hmyzu, proto se nemusíte bát, že by se právě z kaktusu pyl rozptyloval do okolí.

 

Hortenzie

Mnoho lidí ani netuší, že existuje hned několik různých typů hortenzií. Květy hortenzie jsou různě zbarvené v závislosti na pH půdy. Velkou výhodou hortenzií, je stejně jako u rostlin výše zmíněných fakt, že neovlivní vaši alergii. Ovšem zde je potřeba trochu vybírat, jelikož existují určité odrůdy, kterým je dobré se vyhnout. Patří mezi ně Hortenzie latnatá velkokvětá a také Hortenzie dubolistá, tyto dvě by alergikům naopak mohly napáchat více škody než užitku.

 

Kosatce

Kosatce díky svému jedinečnému tvaru květu, dokáží pyl statečně udržet uvnitř květu. Proto je pro pyl složité uniknout a vznášet se kolem. Naopak čmeláci si náležitě užívají květy kosatce, jelikož mají vždy jistotu, že v nich najdou dostatečné množství nektaru.

 

Orchideje

Pravděpodobně jedna z nejelegantnějších a moderních rostlin, která je skvělá i pro alergiky. Ovšem buďte s orchidejemi taktéž opatrní a začněte postupně pouze s jedním kusem, abyste zjistili zda vám nevadí. Jedinci s extrémní citlivostí mohou mít příznaky, ale pro většinu alergiků jsou orchideje bezpečnými společníky.

 

Pokud se tedy chcete vyhnout kýchání a nateklým červeným očím, zkuste zvolit některé z výše vybraných. Začínejte postupně po jednom kusu a později přidávejte. Věříme, že tyto květy vám pomohou rozzářit vaši zahradu, balkon nebo byt a vytvořit tak o něco příjemnější atmosféru k životu.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADEL

ADEL

již od 995 Kč
AGNES

AGNES

již od 1048 Kč
ALANIS

ALANIS

již od 1084 Kč
ALENA

ALENA

již od 1062 Kč
ANASTÁZIE

ANASTÁZIE

již od 901 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ANITA

ANITA

již od 1018 Kč
ANNA

ANNA

již od 1130 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 1015 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1153 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 1197 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 1123 Kč
ALEXIS

ALEXIS

již od 960 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 1107 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 1103 Kč
EMILY

EMILY

již od 1211 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 1254 Kč
BLAŽENA

BLAŽENA

již od 913 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 1204 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 1013 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 1106 Kč
ALICE

ALICE

již od 1079 Kč
ALSTROMERIE

ALSTROMERIE

již od 960 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 1062 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 1169 Kč
DANA

DANA

již od 995 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1176 Kč
DENISA

DENISA

již od 1204 Kč
DONA

DONA

již od 1197 Kč
ELENA

ELENA

již od 1165 Kč
ELISN

ELISN

již od 1124 Kč
ELOIS

ELOIS

již od 960 Kč
EMANUELA

EMANUELA

již od 1097 Kč
GISEL

GISEL

již od 1153 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé