Květiny věčného léta

Jak si prodloužit léto květinami

Posteskne se vám někdy během podzimu po letním období a přemýšlíte, jak si navodit alespoň trochu pocit léta zpátky? Připravili jsme si pro vás seznam několik květin po jejichž boku budete mít pocit nekončícího léta. Jedná se o mix různých květin, některé z nich mají léčivý potenciál, jiné z nich exotický nádech a původ. Jedno je ale jisté, všechny z nich ve vás navodí pocity léta a společně si u vás doma naladíte ideální letní vzpomínky, připomínající bezstarostné letní dny a večery. Jakmile na vás tedy dojdou podzimní chmury, můžete si zlepšit náladu některým z těchto květů a zavzpomínat tak na krásné letní vzpomínky, které tyto květy přináší.

 

Kalokvět

Africká lilie známá také pod názvem kalokvět je skutečnou letním vzpomínkou, která vás zahřeje u srdce. Tento obvykle bílý nebo modrý květ vás uchvátí zejména svým dramatickým kulovitým vzhledem, ze kterého vyrůstají desítky drobných květů. Africká lilie je oblíbenou volbou svatebních květin což není nic překvapivého, jelikož je známá také pod lidovým názvem jako květ lásky. V minulosti byly masité kořeny africké lilie sušeny a používány jako náhrdelníky, které byly symbolem lásky a plodnosti. Pokud tedy ženy chtěly podpořit svoji plodnost, nosily náhrdelníky právě z africké lilie.

 

Toulitka

Toulitka, další rostlina, která si vysloužila lidový název rostlina plameňáka je taktéž plná překvapení. Možná to úplně nečekáte, ale její protáhlý bodec, který vystupuje ze srdčitého listenu je ve skutečnosti květem. Díky svému exotickému vzhledu dostala právě lidovou přezdívku jako květina plameňáka. Zajímavým faktem je také ten, že právě toulitka má jednu z nejdelších výdrží, co se týká řezaných květin. Zároveň je také ceněná pro své jedinečné schopnosti čistit vzduch od nebezpečných látek v ovzduší.

 

Echinacea

Echinacea je nejen krásnou rostlinou, ale také léčivým zázrakem, který vám dokáže pomoci v mnoha ohledech. Květina se již dlouhá léta používá jako přirozený posilovač imunitního systému. Květy echinecei jsou navíc velmi atraktivním cílem pro motýly a včely, které si u této rostliny užívají zejména snadno dostupný nektar. Pokud tedy hledáte květinu, která vám připomene letní pohodu a zároveň z ní můžete vytěžit i něco více, bude skvělou echinacea skvělou volbou.

 

Mnohokvět hroznatý

Mnohokvět je známý taktéž pod názvem jako kniphofia nebo jako Kleopatřina jehla, svým ohnivě červeným tropickým vzhledem se stane výjimečnou podívanou doslova v každé váze. Mnohokvět hroznatý pochází svým původem z Afriky a je známá také jako red hot poker. Její květ připomíná hrozen, ovšem květina neroste jako hroznové víno, ale ve skutečnosti se ohýbá sluncem.

 

Strelície

Tato zvláštní barevná květina získala svoji přezdívku díky své podobnosti s rajskými ptáky. Strecílie byla původně objevena Franzem Bauerem, prvním botanikem, který ji doslova dokonale popsal a zdokumentoval. Jeho kresby květin jsou dokonale detailní a pozoruhodné, proto opravdu stojí za to, si je prohlédnout. Mnoho z nich připomínají fotografie, což je vzhledem k době, odkud pochází skutečně výjimečné. Strelíce se také často udává jako vhodnou volbou, pokud vybíráte květiny pro muže. Její atypický vzhled totiž oslní i každé mužské oko.

 

Ať už si přejete uchovat léto ve vašich vzpomínkách nebo milujete barevné a zajímavé květiny. Rozhodně výše zmíněné stojí za to poznat více zblízka. Navíc se jedná o druhy, které rozzáří každou vázu a budou ideální dekorací do vašeho domova. Připomeňte si letní období krásnými květy a vylaďte vaše vázy ještě dnes!

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

BARBATA

BARBATA

již od 1195 Kč
ANETA

ANETA

již od 1106 Kč
SUNNY

SUNNY

již od 1085 Kč
SLUN

SLUN

již od 1027 Kč
SUMMER

SUMMER

již od 991 Kč
SVĚŽÍ MIX

SVĚŽÍ MIX

již od 1070 Kč
SLUNEČNICE

SLUNEČNICE

již od 975 Kč
SOLI

SOLI

již od 1118 Kč
HELIN

HELIN

již od 1080 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé