Kytice jako dárek

Proč kytici jako dárek 

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč zrovna květiny jsou tak skvělým a univerzálním dárkem? Dar v podobě květin je něco, co se v určité formě nachází ve všech různých kulturách po staletí. Čerstvá kytka je už dlouhou dobu jednou z nejlepších a nejčastějších možností dárků, které můžete věnovat vašim nejbližším a je poměrně snadné pochopit proč tomu tak je. Pro věnování květin je vhodná téměř každá příležitost, protože právě květiny vám poskytnou dokonalý způsob, jak někomu rozjasnit den. Způsoby jak můžete kytici věnovat, jakým stylem jsou jednotlivé květy uspořádány, jakou mají barvu, druhy květu a spousta dalších vlastností může opravdu výrazně ovlivnit zprávu, kterou příjemci květinou sdělíte. Je naprosto fascinující jak moc se tyto zprávy mohou lišit v závislosti na konkrétním druhu květu. Ale zpět k hlavní otázce. Proč tak rádi věnujeme květiny jako dárky? Je tady s námi tato tradice věnování květin opravdu tak dlouho? Pojďte se společně s námi podívat, jaká je historie věnování květin jako darů.

 

 

Komunikace skrze vaše emoce

Nejčastějším důvodem, proč volíme právě květiny jako dárek je rozhodně přímé spojení s emocemi. Ať už je to láska, radost, náklonnost, uznání, soucit romantika nebo omluva. Všechny zmíněné pocity a emoce dokážete pomocí květiny opravdu dokonale vyjádřit bez potřeby jediného slova. Darování květin je tedy elegantním způsobem jak komunikovat vaše nejhlubší pocity. Říká se, že žádná jiná tradice není při komunikaci lidských emocí tak účinná, jako je právě darování květin, která má za sebou navíc dlouhou tradici. Existují také stovky výzkumů a kulturně inspirovaných mytologií, které tuto praktiku potvrzují.

 

V závislosti na typu květu bude jeho barva a způsob uspořádání určovat emoce, které budete chtít sdělit příjemci. Existuje však jedna obecná vlastnost, kdy jsou květiny především symbolem lásky a péče. I tento symbol lze však snadno zesílit, nebo lépe rozlišit pomocí konkrétních druhů a barev, aby byla každá květina ideálním dárkem pro danou příležitost.

 

Okamžité štěstí

Jednou z nejlepších věcí na darování a přijímání květin je rozhodně okamžité štěstí, které se dostaví při darování. Ať už jste dárce nebo příjemce, pocity radosti, které se dostaví v kombinaci s květinami jsou nevyčíslitelné. Tento okamžitý pocit štěstí, který získáte květinami prokazuje skutečnou rozkoš a vděčnost, je to doslova instatní kouzelník úsměvu na tváři. Právě toto okamžité štěstí jde ruku v ruce s darováním květin pro zláštní příležitosti. Každý speciální den si zaslouží svoji oslavu ať už jsou to narozeniny, výročí nebo den matek, všechny příležitosti vyzařují jedinečné emoce a pocity extrémního štěstí.

 

Sršící optimismus

Když je štěstí, je tu také pozitivita. Díky květinám se lidé prokazatelně cítí méně osamělí a smutní. Tento pozitivní účinek je doslova kouzelnou hrou květin a je jen na nás, koho do této hry zapojíme. Darováním květin můžeme komunikovat různé emoce. Výzkumy navíc opravdu dokazují, že po obdržení květin se cítíme méně úzkostní, rozrušení a deprimovaní. Není tedy žádným velkým překvapením, že rozdávání květin vede k pozitivním prožitkům a spokojenosti.

Vizuální radost

Vizuální efekt květů dokáže působit ještě dlouho po jejich obdržení. Není divu, že se květiny používají jako součást výzdoby interiérů a dodávají na přitažlivosti téměř v jakémkoliv prostoru Dokonce i poté, co odumřou. Květiny můžete usušit a i v této formě dokážou poskytnout esteticky příjemné výsledky. Květiny jsou prosnulé tím, že dokážou rozjasnit každý prostor, který udrží tyto pocity štěstí a pozitivity ještě o to déle! Přidáním květin do vašeho domova nebo pracovního prostoru může velmi pozitivně ovlivnit vaši produktivitu, vyčistit mysl a vytvořit zdravější a šťastnější prostředí. Květiny navíc můžete použít také jako ozdobu nebo pro doplnění barev do interiéru či exteriéru, kde dokážou vizuálně inspirovat vaši kreativní mysl.

 

Intimní napojení

Vzhledem k tomu, že se květiny obykle používají ke komunikaci emocí, dokážou také velmi efektivně posilovat důvěrné vztahy. Každý, kdo kdy obdržel květiny od milované osoby, může zřejmě pouze souhlasit s tím, že pocity při darování jsou doslova nepopsatelným kolotočem emocí. Obzvláště tehdy, pokud si někdo dal skutečnou práci a péči aby vytvořil kytici přesně podle vašich představ, oblíbených květin nebo barev.

 

Umění věnovat dárky vždy spočívá v drobných detailech a věnování květin není žádnou výjimkou. Každý dárce květin podporuje důvěrné spojení, které dokážou odhlalit váš vztah a pozornost kterou mu věnujete.

 

Efektivně a pohodlně

Díky široké dostupnosti květin se jedná o dárek, který seženete téměř kdykoliv a kdekoliv. Navíc s aktuálně rostoucí nabídkou online květinářství se celý proces výrazně zjednodušuje a zrychluje, kytici tak můžete velmi snadno objednat přímo z pohodlí vašeho domova a ještě bude doručena kurýrem přesně na místo určení v daný čas, kdy si jen budete přát. Navíc se vám otevře opravdu široká nabídka různých druhů květin a kytic, kde si rozhodně vybere naprosto každý. Před samotným odesláním si nezapoňte provést malý průzkum, co jaké květiny znamenají, abyste náhodou omylem neposlali květinu, která bude sdělovat zcela jinou zprávu, než si přejete.

 

Květiny jako dárek jsou doslova radost pro všechny. Až si příště budete lámat hlavu nad tím, jaký dárek zvolit, můžete si být jistí, že s květinami nikdy nešlápnete vedle.

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADEL

ADEL

již od 995 Kč
ALANIS

ALANIS

již od 1084 Kč
ANASTÁZIE

ANASTÁZIE

již od 901 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 1071 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ANITA

ANITA

již od 1018 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 1015 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 1123 Kč
ALICE

ALICE

již od 1079 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 1062 Kč
DANA

DANA

již od 995 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1176 Kč
GABRIELA

GABRIELA

již od 1119 Kč
HELENA

HELENA

již od 1038 Kč
ANABELA

ANABELA

již od 1176 Kč
ALEX

ALEX

již od 1176 Kč
ANGELIKA

ANGELIKA

již od 1064 Kč
DOMINIKA

DOMINIKA

již od 1221 Kč
KARMELITA

KARMELITA

již od 977 Kč
RITA

RITA

již od 979 Kč
EXOTIKA

EXOTIKA

již od 1110 Kč
SAN

SAN

již od 1085 Kč
COLOR

COLOR

již od 1046 Kč
SUUNDY

SUUNDY

již od 1162 Kč
LILI

LILI

již od 1071 Kč
LILIN

LILIN

již od 1126 Kč
ANIFE

ANIFE

již od 1105 Kč
DULY

DULY

již od 1013 Kč
KAMILA

KAMILA

již od 1071 Kč
BRENDA

BRENDA

již od 1041 Kč
MELI

MELI

již od 1108 Kč
DAFNE

DAFNE

již od 1013 Kč
OLI

OLI

již od 1071 Kč
LONGORIA

LONGORIA

již od 1015 Kč
KING

KING

již od 995 Kč
ANA

ANA

již od 1082 Kč
EMA

EMA

již od 977 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé