Léto a květiny

Krásné letní květiny do vázy

Teplejší měsíce jsou spojeny s bohatými loukami obsypanými letními květy. A nejen na loukách, ale i v květinářství naleznete širší nabídku než v zimě, za poměrně přijatelnější ceny. Není se čemu divit, léto je zkrátka obdobím doslova stvořeným pro květiny, což je skvělá zpráva pro všechny milovníky. Pokud si toužíte donést léto i na váš jídelní stůl, dnes přicházíme hned s několika tipy, jaké letní květy pořídit do vázy a jak si s nimi vytvořit nádherné letní květinové aranžmá.

 

Begónie

Nádherné letní begónie naleznete hned ve dvou různých variantách. Jednou z nich jsou begónie s jednoduchými květy nebo naopak s dvojitými. Mají také široký barevný výběr včetně růžové, červené, žluté, oranžové nebo jemné bílé barvy. Proto si na barevné paletě u begónií vybere naprosto každý! Její listy jsou nádherně lesklé a dokáže produkovat květy od léta až do podzimu, proto si ji můžete užívat v podzimních měsících. Další výhodou je také forma, begónie totiž přichází jak v řezané tak i v květináčové formě a je jen na vás jsou variantu zvolíte.

Kala

Tyto známé a výrazné letní květy jsou oblíbené zejména pro svůj jedinečný a nadčasový vzhled a pro svou sladkou vůni. Bílá barva patří k nejčastější a nejoblíbenější variantě, ovšem kalu naleznete v dalších barvách jako je například žlutá, růžová, fialová nebo oranžová. Jsou skvělou volbou pro svatební obřady, kde dokážou vytvořit nádhernou a jedinečnou podívanou.

Kopretiny

Kopretiny patří mezi jednu z nejromantičtějších letních květin vůbec. Jsou k dispozici v mnoha různých odrůdách a jejich velkým benefitem je rozhodně jejich výdrž! Pokud chcete kopretiny využít do kytice, větší kopretiny mohou tvořit krásné středové květy naopak menší odrůdy budou skvěle fungovat jako středové nebo výplňové květy. V tento moment je jen na vašich preferencích, jak chcete aby vaše kytice ve finále vypadala.

Hortenzie

Hortenzie mají jednu obrovskou výhodu! Jejich květy jsou totiž tvořeny shluky drobných květů, kterými se následně pyšní každý jednotlivý stonek. Proto vám stačí pouze pár stonků na vytvoření velké, ale zajímavé kytice. Hortenzie také naleznete v různých barvách od modré, růžové, fialové nebo bílé. Barva hortenzií se odvíjí od pH půdy, ve kterém jsou hortenzie pěstováné. Jakmile se ale hortenzie rozhodnete použít jako řezané květiny, počítejte s kratší životností, než jste například zvyklí u ostatních řezaných květin.

Levandule

Neexistuje snad více relaxační vůně, než právě vůně levandule. Levandule jsou nejen nádherné květiny, ale mají také velké využití jak v kosmetice tak v lékařství, pro své blahodárné uklidňující účinky. Navíc levanduli to sluší i po jejich usušení, kdy přetrvává jejich opojná vůně. Proto je dobré si roznést pár snítek levandule různě po domě a vytvořit si tak levný, ale účinný osvěžovač vzduchu.

Pivoňky

Když se bavíme o letních květech, rozhodně nesmíme zapomenout na pivoňky. Jejich jedinou nevýhodou je doba květu, která je oproti ostatním rostlinám opravdu krátká a také jejich životnost po řezu není bůhví jak dlouhá. Ovšem i přes tuto nevýhodu rozhodně stojí za zmínku! Pivoňky jsou známé pro své bohaté květy v jemných pastelových barvách nebo naopak v hlubokých barvách růžové a červené.

Jícnovka

Další letní květ známý zejména pro své dlouhé stonky a roztomilé rozčepýřené květy. Najdete je v krásných letních barvách od růžové, fialové, modré nebo bílé. A jsou vhodné téměř pro každou příležitost!

 

Ať už zvolíte jeden druh výše zmíněných letních květů, nebo se je rozhodnete různě kombinovat, můžete si být jisti nádherným, barevným a voňavým výsledkem, který vám bude dělat radost několik dnů, či týdnů.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADEL

ADEL

již od 995 Kč
AGNES

AGNES

již od 1048 Kč
ANASTÁZIE

ANASTÁZIE

již od 901 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 1071 Kč
ANNA

ANNA

již od 1130 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 1130 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 1107 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 1103 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE

ŽLUTÉ RŮŽE

již od 1079 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 1013 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
GISEL

GISEL

již od 1153 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 5

KVĚTINOVÝ KOŠ 5

již od 1555 Kč
HELENA

HELENA

již od 1038 Kč
BARBATA

BARBATA

již od 1195 Kč
ANETA

ANETA

již od 1106 Kč
LUCIE

LUCIE

již od 1261 Kč
DOMINIKA

DOMINIKA

již od 1221 Kč
BLINDA

BLINDA

již od 1139 Kč
KARMEN

KARMEN

již od 1153 Kč
SUNNY

SUNNY

již od 1085 Kč
LORELAIN

LORELAIN

již od 1114 Kč
LUCIA

LUCIA

již od 1142 Kč
ALSTRA

ALSTRA

již od 1153 Kč
COLOR

COLOR

již od 1046 Kč
SUUNDY

SUUNDY

již od 1162 Kč
RUZY

RUZY

již od 1211 Kč
TILIN

TILIN

již od 1130 Kč
RONA

RONA

již od 1107 Kč
LILI

LILI

již od 1071 Kč
LUCIANA

LUCIANA

již od 1142 Kč
FILOMENA

FILOMENA

již od 1231 Kč
MISCHELIN

MISCHELIN

již od 1165 Kč
LIBĚNA

LIBĚNA

již od 1160 Kč
VIVI

VIVI

již od 1231 Kč
EUSTOMA
Novinka

EUSTOMA

již od 1325 Kč
HAPPY

HAPPY

již od 911 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé