Květina k narozeninám - nejlepší druhy květin, které můžete věnovat k narozeninám

 

Nejoblíbenější druhy květin k narozeninám

Květiny dokážou říct spoustu věcí a vyjádřit nesčetně emocí. Můžete s jejich pomocí sdělit opravdu silná slova jako miluji tě, líbíš se mi a cítím k tobě něco víc, ale také pomocí květin můžete předat radost, vděk nebo jednoduše popřát všechno nejlepší! Navíc každý z nás zažil pravděpodobně ten nádherný pocit, který člověk zažívá jakmile obdrží květiny od někoho milovaného. Radost z květin však funguje i oboustranně, a to v případě kdy obdržíte květiny, nebo květiny věnujete.

 

Na světě však existuje opravdu spousta různých květinových druhů, které jsou vhodné pro různé příležitosti. A stejně tak existují i květiny vhodné pro narozeninové oslavy a blahopřání. Zároveň také pro odlišné lidi ve vašich životech budete volit jiný druh, barvu nebo celkové provedení květin. Vaši maminku, babičku nebo sestru můžete překvapit jarními, veselými květinami jako jsou například kopretiny, lilie nebo tulipány. Naopak pro květiny s nádechem romantiky, které jsou vhodnou volbou pro vaši přítelkyni, manželku je ideální vsadit na romantické barvy v podobě rudé červené nebo tmavě růžové. Nebojte se klasiky v podobě červených růží, ale zároveň trochu experimentování v podobě méně tradičních a známých druhů může být perfektní příležitostí jak ozvláštnit veselé narozeninové květiny. Samozřejmě červené růže nesou nepřekonatelnou zprávu lásky, a jsou dokonce považovány za významný symbol znázorňující váš kvetoucí vztah.

 

Vždy je možnost volby oblíbené barvy nebo oblíbeného druhu květin oslavence, ovšem v tomto případě ztrácí květinové překvapení hlavní kouzlo. Můžete se také zamyslet nad kombinací květiny a interiéru oslavence, aby krásně ladila a následně se vyjímala na stole a nebojte se, pokud se netrefíte přesně do stylu obývacího pokoje nebo jídelny oslavence, věřte nebo ne, nikdo si toho ani nevšimne nebo nad tím opravdu nebude nijak dlouze přemýšlet. Pokud chcete mít ale jistotu s tím, že darujete opravdu vhodnou a adekvátní květinu k narozeninám, kterou vykouzlíte úsměv na tváři!

 

Lilie

Lilie představují štěstí a pozitivitu, a právě tyto dvě významné vlastnosti z nich dělají ideální narozeninovou květinu. Pošlete své mamince, babičce, sestře nebo kamarádce lilie jako narozeninové překvapení a můžeme se vsadit, že jím tím rozhodně uděláte hezčí den! Navíc u samotných lilií se stále nabízí široká volba výběru a vy tak můžete zvolit druh přesně na míru oslavencovi osobnosti!

 

Orchideje

Exotická a zároveň na první pohled ohromující orchidej dokáže krásně zprostředkovat zvláštní narozeninový okamžik, který zajistí, že budou dokonalým překvapením pro vaši manželku nebo přítelkyni. Krása, láska a síla jsou společné významy spojující orchidej. Navíc orchideje přicházejí v mnoha oku líbivých barvách, které nádherně rozzáří váš minimalistický byt. U orchidejí se potvrzuje pravidlo, že v jednoduchosti je opravdová krása.

 

Růže

Na našem seznamu nesmí samozřejmně chybět již zmiňované růže. Možná by bylo ale dobré si blíže představit jejich barvy. U červené růže asi nikoho nepřekvapí, že je symbolem romantické lásky, krásy a úcty. Červenou růži tedy věnujte ženě, které jste ochotni věnovat celý svůj život. Bílá růže je naopak symbolem čistoty, nevinnosti, mládí a nových začátků. Žluté růže oslavují přátelství a radost, proto jsou skvělou volbou jako narozeninová květina pro vaše kamarády. Růžová barva u růží symbolizuje uznání, štěstí a obdiv. Pokud váháte nad kombinací jednotlivých barev, veselé, barevné aranžmá, vytvoříte například pomocí žlutých kontrastních růží ve spojení s jemnými růžovými. Taková kombinace potěší opravdu každého!

 

Mečíky

Květiny mečíků krásně vyjádří vaši zamilovanost. Ukažte vaší manželce nebo přítelkyni, že váš vztah je opravdu silný a plný charakteru. Čestnost, upřímnost a hlavně možnost spolehnout se jeden na druhého je dar, který váš vzájemný vztah má, proto ji překvapte k narozeninám kyticí krásných mečíků jemných barev a smyslných vůní, které se jí jistě vryjí do paměti a bude je mít navždy spojené s tímto konkrétním okamžikem!

 

Gerbery

Rozjasněte narozeninový den vašim blízkým veselými gerberami. Představují nevinnost a veselost, navíc jsou skvělou všestrannou květinou k narozeninám a můžete je věnovat ženám v každém věku! Gerbery ocení jak vaše malá sestřenice, tak i babička. Navíc díky jejich veselým barvám se můžete pořádně vyřádit v aranžování veselé kytice.

 

Tulipány

Pro jarní oslavence by měly být téměř jasnou volbou! Jejich sezóna doslova vybízí k různorodým barevným kreacím, které si u nich díky široké paletě různých barev můžete dovolit. Pokud tedy hledáte květy pro veselé barevné uspořádání, tulipány jsou rozhodně skvělou volbou, kterou byste měli zvážit. Kombinujte dohromady žluté, růžové, fialové i jemné bílé květy tulipánů pro vytvoření co nejzajímavější kytice.

 

Ať už vyberete jakoukoliv ze zmíněných květin, můžete si být zcela jistí, že udělají ke každé narozeninové příležitosti upřímnou radost. Navíc se rozhodně nemusíte bát kombinace více druhů dohromady, například kombinace lilií a růží dokáže vytvořit opravdu krásnou a romantickou podívanou, kterou jistě ocení každá žena! Navíc pokud ke květinovému daru přidáte kvalitní víno a chutnou čokoládu, můžete si být zcela jistí, že úspěch bude rozhodně zaručen!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGNES

AGNES

již od 1048 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ALEXIS

ALEXIS

již od 960 Kč
BLAŽENA

BLAŽENA

již od 913 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
ELOIS

ELOIS

již od 960 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 2

KVĚTINOVÝ KOŠ 2

již od 1331 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 4

KVĚTINOVÝ KOŠ 4

již od 1299 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 13

KVĚTINOVÝ KOŠ 13

již od 1497 Kč
BRIGITA

BRIGITA

již od 1119 Kč
SAN

SAN

již od 1085 Kč
COLOR

COLOR

již od 1046 Kč
HAPPY

HAPPY

již od 911 Kč
SPRING

SPRING

již od 1877 Kč
CANDY

CANDY

již od 990 Kč
MELI

MELI

již od 1108 Kč
LONGORIA

LONGORIA

již od 1015 Kč
GERBI

GERBI

již od 1045 Kč
KOLORKA

KOLORKA

již od 890 Kč
GONA

GONA

již od 1097 Kč
ADINA

ADINA

již od 960 Kč
POLIN

POLIN

již od 1097 Kč
SLUKY

SLUKY

již od 819 Kč
BAREVNÁ KYTICE KRISTIN

BAREVNÁ KYTICE KRISTIN

již od 1163 Kč
NINA

NINA

již od 1105 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 9

VĚNEC NA POHŘEB 9

již od 3842 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 10

VĚNEC NA POHŘEB 10

již od 3667 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 12

VĚNEC NA POHŘEB 12

již od 3814 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé