Podzimní interiérové trendy

Interiérové trendy pro podzim

Každé období s sebou nese trendy, které se promítnou jak do interiérového, tak i do klasického, zahradního designu. Stejně tak i podzim s sebou nese hned několik zajímavých prvků, které tuto sezónu pravděpodobně nepřehlédnete. Krásné sezónní květiny jsou skvělým a snadným způsobem, jak do vašeho interiéru přidat trochu života a barev. Největší květinové trendy pro nadcházející podzimní sezonu jsou vzrušující směsicí odvážných barevných tónů v kombinaci s krásnými zemitými a neutrálními barvami. Velkou roli zde opět hraje minimalismus, kteří si nejen designéři, ale samotní floristé skutečně oblíbili.  

 

Podle analýzy popularity hashtagů na Instagramu, zůstaly růže i v letošním roce oblíbenou květinou číslo jedna. Zároveň ale vzrostla popularita třešňových květů a sedmikrásek, které nabraly v tomto roce na popularitě. Ovšem to není vše, co by měly květinové trendy pro podzimní sezónu 2021 nabídnout. Je toho naopak mnohem více, než si myslíte! A vybere si skutečně každý. Ať už patříte mezi jedince, pro které je nejdůležitějším faktorem udržitelnost a preferují spíše jednoduché designy, nebo jste milovníkem nejnovějších módních a květinových výstřelků a typ člověka, který nesmí zaspat žádný z nových trendů. Pojďte se tedy společně s námi podívat co za trendy přinese letošní podzim.

 

Neutralita neumírá

Prvním z trendů, které můžeme po zářivém létě zaznamenat je rozhodně posun směrem k neutrálním odstínům s jemnými barevnými paletami složených z jemných tónových rozdílů. Lidé začínají stále více uznávat trend udržitelnosti a ekologické produkce, přičemž se tento trend netýká pouze módy, ale také květin! U květin se nadále zvyšuje poptávka po přírodních a zemitých barvách květin a lidé stále více preferují lokální květiny a luční kvítí zažívá velký boom.

 

Funkční květiny

Téma duševního zdraví bylo v roce 2020 velkým tématem zejména skrze pandemickou situaci, která zasáhla všechny z nás. Toto téma nás doprovází a bude doprovázet pravděpodobně i další sezóny. Co se týče květin, i ty mají co dočinění s naším psychickým zdravím, možná více, než by se na první pohled vůbec mohlo zdát.  Lidé stále více vyhledávají květiny, které mají nejen estetické benefity, ale také také zdravotní. Ptáte se jaké to jsou? Mezi nejznámější jistě patří čištění vzduchu, likvidace nebezpečných látek z ovzduší nebo také samotné přidání více zeleně do našeho interiéru působí většinu našich smyslů pozitivním účinkem.

 

Květiny inspirovány šperky

S podzimem by se mohlo zdát, že končí společně i sezóna barev. Ovšem může tomu být přesně naopak. Během letního období naše louky sice zdobí nádherné pastelové a barevné tóny květin, ovšem s podzimem naopak nastupuje hra teplých a výrazných, barevných odstínů, které do našich interiérů přináší nejen teplo domova, ale také hravost a světlo ponuřejších dnů.

 

Minimalistický styling

Co se týká aranžování květin, i u podzimních dekorací bude nadále vyhrávat trend minimalismu a jednoduchost designu. Samotné podzimní listy již v sobě skrývají zajímavé tvary, díky kterým už nemusíte vymýšlet žádné sofistikované provedení a textury. Obyčejné podzimní listy se vám tak postarají o dokonalý podzimní look. Jednoduchost bude převládat ve všech směrech a vy si můžete být jistí, že s ní nikdy nešlápnete vedle.

 

Silné vůně

Čich je nejsilnějším ze všech pěti smyslů, se schopností přinést zpět silné vzpomínky a ovlivnit tak nejen naši náladu, ale také naše emoce. Kytice a květinové aranžmá nejsou jenom o barevných schématech a kráse na první pohled. Naopak vůně dokáže každou kytici povznést ještě na mnohem vyšší úroveň. Využijte voňavých schopností frézií, levandule nebo hrachoru vonného a přineste k vám domů i voňavé akcenty. Věřte, že vůně společně s krásným designem květin dokáže udělat s vaším domovem skutečné zázraky.

 

Sušené květiny

Sušené květiny nebyly pouze trendem osmdesátých let, naopak stále se vrací do kurzu, a to zejména na podzim, kdy jejich estetika dokonale ladí s prostředím. Navíc nastává období šípků a dalších barevných bobulí, které se sušenými květinami dokonale rozumí a dokážou se tak dokonale doplňovat ve všech směrech. Zkuste si sami doma usušit květiny a následně si z nich vyrobit nádherné podzimní aranžmá. Nejenže dodáte vašemu domovu nádech venkova, navíc si vyrobíte vlastní aranžmá, na které budete moct být skutečně pyšní!

 

Ať už vás některý z podzimních trendů zaujal natolik, že se rozhodnete ho aplikovat i do vašeho interiéru, rozhodně nebudete litovat. Navíc mnoho podzimních trendů se dá aplikovat s drobnými úpravami také na ostatní sezóny a další roční období. V případě udržitelnosti a minimalismu by se trend měl stát spíše zažitou normou. Pokud bychom se všichni na chvilku zamysleli nad tím, kolik toho skutečně potřebujeme a kolik toho příroda kolem nás nabízí, možná byste se divili, jak jednoduchá udržitelnost a minimalismus ve skutečnosti je. Což o to, právě to je jedna z hlavních podstat a myšlenek minimalismu. 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1469 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 5

KVĚTINOVÝ KOŠ 5

již od 1555 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1574 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1575 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 11

KVĚTINOVÝ KOŠ 11

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 12

KVĚTINOVÝ KOŠ 12

již od 1631 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 13

KVĚTINOVÝ KOŠ 13

již od 1497 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 20

KVĚTINOVÝ KOŠ 20

již od 1491 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 10

KVĚTINOVÝ KOŠ 10

již od 1504 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé