Rady na výběr smuteční kytice

Průvodce smutečními květinami

Výběr správných květin k vyjádření soucitu nebo soustrasti může být v této složité době poněkud skličujícím úkolem. Proto jsme pro vás pro co největší zjednodušení procesu výběru připravili rychlého průvodce, který vám rozhodně ulehčí výběr pro tuto nelehkou životní situaci, kterou život přinesl. Navíc jsme vám stále k dispozici i jako online pomoc na našem e-mailu nebo telefonním čísle. Všechny potřebné kontakty naleznete u nás na webových stránkách v sekci Kontakty. Nyní se už ale můžeme přesunout na nejdůležitější část dnešního článku, kterou jsou smuteční květiny a jejich správný výběr.

 

Je nejlepší volbou zůstat u bílé jistoty?

Co se týče barev, asi vás nepřekvapí, že ve většině situací vítězí oblíbená bílá barva. Květy na pohřbu a pro vyjádření soucitu zesnulým by měly být odrazem osoby, která vyjadřuje své emoce. Pokud vzpomínáte na někoho, kdo byl vždy v dobré náladě, měl v sobě temperamentního ducha, miloval pozornost a barvy, právě smuteční květiny by měly tuto osobnost nádherně odrážet. Zároveň pokud vzpomínáte na mladého člověka, nemusíte se v této situaci bát barev. Například kytice tulipánů bude určite vhodnou volbou, pro vyjádření vašich citů. Podobně tomu tak bude, pokud byl zesnulý vášnivým zahradníkem. Zkuste najít jeho oblíbené květiny, nejlépe v jeho oblíbené barvě místo toho, abyste nutně museli zůstávat u bílé barvy, která je pro smuteční události tradiční.

 

Kde s výběrem ideálních květin začít?

Doporučujeme se zeptat květinového profesionála, který vám jistě rád a ochotně poradí se správným výběrem květin. Díky jeho bohatým zkušenostem s květinami vám bude schopen předložit originální návrhy a nápady, na které byste pravděpodobně sami nepřišli. Zároveň vám rozhodně pomůže i s výběrem sezónních květin, díky kterým bude aranžmá co nejčerstvější a díky tomu i mnohem déle vydrží. Samozřejmně do smutečního aranžmá můžete promítnout i váš vzájemný vztah se zesnulým, čímž učiníte finální květiny mnohem více důmyslnější.

 

Kdy objednat smuteční květiny?

V ideálním případě je nejlepší naplánovat objednávku několik dnů v předstihu, před pohřbem. Mnoho hotových smutečních aranžmá můžete pořídit samozřejmně na poslední chvíli, nicméně pokud chcete opravdu originální smuteční květiny, které se budou tvořit na míru, objednávejte s dostatečným předstihem před konáním obřadu. Většina květinářství dokáže zajistit doručení květin ve stejný den od objednání, nicméně na tuto variantu se pro vlastní klid raději nikdy 100 procentně nespoléhejte, nikdy nevíte co se může v daný den přihodit. Pohřební květinová aranžmá a věnce jsou obvykle doručeny pohřebnímu ústavu nebo přineseny osobně během pohřebního dne, proto si vždy ověřte jak je to ve vašem konkrétním případě a kdy můžete květiny doručit.

 

Pohřební květiny podle sezóny

Zde přinášíme krátký náhled na oblíbené sezónní květiny pro smuteční události. Možná trochu překvapivě, ale celoročně dostupné růže jsou skvělou volbou na uctění památky vašich nejbližších. V jarním období jsou oblíbené narcisy a tulipány. V létě naopak vedou anglické růže a hrachor vonný. Na podzim můžete zvolit do smutečních aranžmá například jehnědy, bobule a další přírodní větvičky a na zimu naopak břečťan, který je vhodný pro opravdu všestranné využití.

 

Pohřební zvyky podle náboženství

●       Buddhismus: Bílé květy jsou pro buddhismus opravdu tradiční a mohou být zaslány jak příbuzným, rodině i kamarádům. Vyhněte se však červeným květům a jedlým darům.

●       Katolíci: Zde je výběr opravdu jednoduchý, jelikož zde neexistují žádné špatné ani správné květy pro pohřební události.

●       Hinduismus: Truchlící nepřinášejí na pohřeb květiny, ani jiné dary. Na rakvi mohou být květinové girlandy, nebo jiné sezónní květiny. Deset dní po smrti se zpravidla koná smuteční obřad.

●       Islám: Zde jsou názory na smuteční dary různorodé, ale obvykle se květiny jako poslední rozloučení nedávají.

●       Judaismus: Není zde zvykem posílat květin pozůstalým nebo je s sebou přinést na pohřeb. Židovský pohřeb se koná co nejdříve po smrti a květiny během obřadu nenajdete.

●       Protestanti: Stejně jako u katolíků, květiny jsou vítány a neexistuje zde žádné pravidlo, které květiny jsou ideální pro smuteční události.

 

Jaké jsou možnosti?

Nejčastěji se během smutečních obřadů pravděpodobně setkáváte s tradičními kulatými květinovými aranžmá, nebo věnci. Kytice jsou tradičně zasílány jako způsob vyjádření soucitu a soustrasti. Mohou být způsobem, jak ukázat vaši lásku a úctu v době, kdy se slova často zdají nedostatečná. Mezi nejpopulárnější volbu patří rozhodně pohřební věnce, které jsou navrženy tak, aby ležely na ploše jako projev pocty. Využití čerstvých bílých květů a krémových růží, které představují čistotu a duchovnost vám mohou pomoci vyjádřit vaše niterní pocity. Růžové růže se naopak používají k projevu vděčnosti zesnulému.

 

Vybírejte vždy květiny s ohledem na vaše vnitřní emoce a pocit, se kterým se chcete naposled rozloučit. Smuteční květy přenáší zvláštní zprávy a projevují váš pocit úcty k zesnulému, proto vybírejte na základě vašich vzpomínek a prožitků, jedině tak vytvoříte ideální smuteční kytici na míru. U nás v Kup Kytici máme speciální sekci vytvořenou pro smuteční kytice a smuteční věnce, můžete se zde inspirovat a možná právě zde naleznete ideální smuteční kytici, která dokonale vystihne vaše vnitřní emoce.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé