Sny o květinách

Co prozradí květiny ve snu

Výklad snů je fascinující obor. Význam různých symbolů ve snu se sice může lišit v závislosti na snícím a jeho konkrétních okolnostech, přesto je zajímavé vyhledat si témata snů ve výkladech snů a podobně, abyste získali přehled, co mohou konkrétní věci ve snu symbolizovat. Naší otázkou, která asi nikoho nepřekvapí zůstává, co znamená, když ve snu vidíte květiny? Podle jednotlivých astrologů, může sen o květinách znamenat mnoho různých významů.

 

 

Není květina jako květina

Zpravidla se má za to, že snění o květinách je obecně pozitivní, koneckonců květiny máme tendenci spojovat se štěstím a potěšením. To je za předpokladu, že sen je o čerstvých, krásných květinách. Pokud se vám zdá o zvadlých, umírajících nebo mrtvých květinách, můžeme předpokládat, že to může mít zlověstnější význam. Sen o bílých květinách v zahradě je znamením smutku. Květiny v poupěti nebo v květu mohou symbolizovat znovuzrození nebo vstup do nové fáze vašeho života. Sen o květinách v plném květu symbolizuje pohodlí a bohatství.

 

Obecně je ale květina považována za symbol šťastné události a ve snu je znamením štěstí a zbohatnutí. Květina může také symbolizovat přízeň, štěstí a radost a naznačuje, že budete žít stále šťastný život. Sen o nádherných živých květinách, ať už venkovních nebo pokojových, naznačuje osobní štěstí.

 

Květiny a jejich barvy

Pokud jste květiny ve snu viděli jasně, pak se význam jednotlivých barev liší. Například barevné květiny symbolizují duši a sex. Červené květy naznačují násilí; modré květy naznačují sebezapření; žluté květy naznačují zdraví; fialové květy naznačují, že ve svých zálibách něčeho dosáhnete. Kromě toho, pokud jste žena, je sen o růžových a bílých květech symbolem panenství a nevinnosti nebo duchovní čistoty. Sen o květech na trávě naznačuje ztrátu nevinnosti.

 

Druhy květin a jejich významy ve snu

Úroveň vhledu, kterou lze z výkladu snů získat, může záviset také na tom, jak složitě se vybavují konkrétní detaily snu. Pokud jde o sny o květinách, může přesný druh květiny ovlivnit význam daného snu. Například sen o sasankách může být chápán jako znamení, že byste neměli někomu důvěřovat, zatímco výskyt motýlů ve snech může naznačovat úspěch v podnikání.

Zimolez může předvídat nepokoje u vás doma, zatímco sen o narcisu může znamenat, že jste se k někomu blízkému nezachovali spravedlivě. Snění o kosatci má vyjadřovat naději a dobré zprávy. Není překvapením, že freudovská analýza květin objevujících se ve snech souvisí se sexualitou, přičemž samotné květiny představují panenství s konotacemi čistoty a nevinnosti.

 

Význam květin v různých situacích

●     Sen o tom, že vám někdo dává kytici květin, symbolizuje lásku a náklonnost. Mladým ženám sen o tom, že dostanou svazek barevných květin, naznačuje, že vás dotyčný miluje.

●     Sen o tom, že dostáváte zvadlé květiny, naznačuje, že se vám přání nesplní, nebo vám připomíná sobecký či zlovolný záměr, který se skrývá za něčí laskavostí.

●     Sen o sázení květin je dobrým znamením, které znamená, že se lásce bude dařit. Svobodným sen naznačuje, že brzy najdete toho pravého. Pro ženaté a vdané naznačuje sladkou lásku.

●     Sen o trhání květin naznačuje, že vaše úsilí vám přinese odměnu a je symbolem rozkvětu podnikání nebo rodinného štěstí. Sen o trhání květin také naznačuje, že najdete toho pravého. Pokud by květiny uschly, sen naznačuje, že byste se mohli trápit a prožít těžké chvíle.

●     Sen o uschlých nebo vyhozených květinách vám připomíná, abyste byli skromní a rozvážní v zacházení s lidmi nebo věcmi a nikdy nebyli arogantní, jinak vás čeká neúspěch.

●     Pokud květiny ve snu spadly na zem, připomíná vám to, že si máte dávat pozor na své zdraví, protože můžete vážně onemocnět.

●     Sen o květinách, které někdo pošlapal nebo zničil, vám připomíná, abyste méně chodili ven, protože vás může potkat neštěstí nebo se můžete nečekaně zranit.

●     Pokud jste nemocní a cítili jste ve snu vůni květin, znamená to, že se brzy uzdravíte.

●     Sen o květinách kvetoucích osamoceně na neúrodné půdě, bez zelených listů, naznačuje bolestivé věci, ale vy bolest překonáte a díky své energii a společenské povaze získáte zpět dobrou pověst a štěstí.

●     Sen o květinách ve váze naznačuje bujnou vitalitu a větší štěstí při vydělávání peněz.

 

Pokud se vám zdá sen zahrnující květiny, je dobré si jej hned po probuzení zaznamenat na papír, abyste neztratili žádné důležité detaily. Sny se z bdělé mysli vypařují s pozoruhodnou rychlostí a je důležité, aby nezmizely žádné významné indicie. Proto je dobré mít v dosahu postele snový deník, abyste si mohli zapisovat poznámky a postřehy, které pak můžete později vyhledat buď na internetu nebo ve fyzických slovnících snů v místní knihovně. A co vaše sny? Objevují se v nich květiny? Pokud ano, máte osobní zkušenosti s výkladem květinových snů?

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

BARBATA

BARBATA

již od 1195 Kč
ANETA

ANETA

již od 1106 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 20

KVĚTINOVÝ KOŠ 20

již od 1491 Kč
SUNNY

SUNNY

již od 1085 Kč
SUNNY SET 1

SUNNY SET 1

již od 1421 Kč
SLUN

SLUN

již od 1027 Kč
SUMMER

SUMMER

již od 991 Kč
SVĚŽÍ MIX

SVĚŽÍ MIX

již od 1070 Kč
SLUNEČNICE

SLUNEČNICE

již od 975 Kč
SOLI

SOLI

již od 1118 Kč
HELIN

HELIN

již od 1080 Kč
KYTICE SUMMER + MERCI 250 g

KYTICE SUMMER + MERCI 250 g

již od 1248 Kč
KYTICE SUMMER + PLYŠOVÝ MEDVĚD

KYTICE SUMMER + PLYŠOVÝ MEDVĚD

již od 1458 Kč
KYTICE SUMMER + RAFFAELLO 150 g

KYTICE SUMMER + RAFFAELLO 150 g

již od 1259 Kč
KYTICE SUMMER + BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75 L

KYTICE SUMMER + BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75 L

již od 1313 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé