Symbolika květin při výročí svatby

Svatební výročí: Květiny pro jejich oslavu

 

Pravděpodobně znáte symboliku významů spojené s oslavami svatebních milníků. Všichni z nás už pravděpodobně někdy slyšeli pojem stříbrná svatba, která se slaví po 25 letech manželství, dalším velkým mezníkem je rozhodně zlatá svatba, která oslavuje 50 let života ve svazku manželském. Věděli jste však, že většina výročí je poctěna také konkrétní květinou? Pokud vás v následujících dnech či měsících čeká oslava svatebního výročí, můžete se připravit a svůj vztah ocenit odpovídající květinou! V dnešním článku vám představíme, kterými květinami nejlépe oslavíte jednotlivé svatební výročí. Vezmeme to přitom hezky popořadě.

 

 

1 výročí: Karafiát

Hlavně z důvodu jejich mladistvého a živého vzhledu se karafiáty používají k oslavě mladé a vášnivé lásky, která rozhodně nechybí v prvním roce manželství! Právě první léta manželství jsou spojovány s mladou a vášnivou láskou novomanželů. Navíc se jedná opravdu o jeden z nejzajímavějších roků v životě, kdy si nadále zvykáte na novou roli pána a paní, kteří oficiálně vstoupili do nového života. V mnoha zemích se navíc první rok manželství označuje také jako líbánková fáze.

 

2. výročí: Krásenka

Do druhého roku páry vstupují s hlubším porozuměním, co od manželství čekat. Líbánkovou a prvotní fázi již mají za sebou a nyní nastává čas velkého růstu a porozumění. Každý člověk se během svého života vyvíjí a stejně tak se vyvíjí i vzájemný vztah, proto je důležité na něm neustále pracovat a něčím ho ozvláštňovat. Oslavou druhého roku manželství oslavíte krásenkou, která dokonale zachycuje lásku mladého manželství.

 

3. výročí: Slunečnice

Stejně jako robustní, silný stonek slunečnice, má i manželství ve třetím roce silné základy. Slunečnice, která vždy stojí proti slunci představuje výzvy, které jste již překonali a zároveň díky své zářivé a veselé barvě dává naději, že vás čekají pozitivní, společné časy.

 

4. výročí: Pelargonie

Pelargonie představují spojení dvou lidí v jednu mysl, tělo i ducha. Ve čtvrtém výročí vaší svatby můžete tak oslavovat opravdové vzájemné propojení, které jste za předešlé roky získali a dostatečně upevnili tak, že jste si v této roli manžela a manželky skutečně jistí. Už to pro vás není nová role, ale naprosto přirozená role, o které nepochybujete.

 

5. výročí: Kopretiny

Ačkoli kopretiny mohou na první pohled vypadat jako jednoduché květiny, jejich struktura je natolik jedinečná a vzrušující až je zcela nenahraditelná! Po pěti letech manželství se život v páru může zdát rutinní a všední, ovšem stejně jako na první pohled u obyčejné kopretin můžete objevit ještě spoustu překvapení. Kopretina je zároveň symbolem věrnosti a věčné lásky.

 

10. výročí: Narcis

Narcisy jsou dokonalým způsobem, jak oslavit vaše první desetiletí v manželství. Narcis je ve srovnání s ostatními řezanými květy poměrně drobný, ovšem pokud je uspořádáte do kytice, s jejich rozkvetem doslova ožijí! Právě narcis je nádherným symbolem spojení všech vašich malých vzpomínek, které vytvoří jeden neobyčejný život dvou duší.

 

15. výročí: Růže

Žádná květina nesymbolizuje tak intenzivně pocity vášně, chtíče a lásky víc, než právě růže. Proto je možná malým překvapením, že až patnáctileté výročí manželství patří právě růži. Po 15. letech společného manželství už opravdu můžeme říct, že většina párů si prošla jak dobrými, tak špatnými časy. Zažili spolu jak veselé, tak i smutné chvilky a proto jsou právě růže dokonalým způsobem, jak ukázat, že ať se stane cokoli, vaše láska bude nadále stejně silná a vášnivá jako vaše první výročí.

 

20. výročí: Astry

Ve starověku lidé věřili, že astry mají magické vlastnosti, které nám dodávají znalosti a moudrost. Znáte snad vhodnější květinu než je astra pro oslavu druhého desetiletí? Za tuto dobu jste již opravdu zjistili mnohé a můžete si tak sami pogratulovat, že jste došli až do takového významného milníku, jako je oslava 20 let manželství!

 

25. výročí: Kosatce

Kosatce ztělesňují ducha, lásku a vaši vzájemnou úctu, proto jsou ideálním květem jak uctít vaše společné čtvrtstoletí. Kosatce svou výškou jsou symbolem síly a významnosti vašeho vztahu. Ať se stane cokoliv vaše vzájemná láska stojí dostatečně vysoko a je dostatečně jasná na to, aby čelila i méně příjemným věcem.

 

30. výročí: Lilie

Lilie jsou často spojovány se symbolem mateřství a přechodu z jedné životní etapy na druhou. Proto jsou vhodné na oslavu právě 30. výročí manželství, které je často obdobím velkých změn a úvah. Vaše děti pravděpodobně opouští rodné hnízdo a stěhují se za svým, novým životem. U mnohých nastává také období důchodu a  s ním spojené i velké změny v životě. Najednou se váš život, na který jste byli doposud zvyklí obrátí doslova o 180 stupňů. Lilie je dokonalá květina, která vám připomene vašich intenzivních 30. let a navíc vás krásně připraví pro další milníky ve vašem životě.

 

40. výročí: Mečíky

Mečíky jsou odvozené z latinského slova gladiola, což v překladu znamená meč. Ideálně tak symbolizuje odvahu a přitom sílu vašeho vztahu, že dlouhá léta, která jste spolu již prožili jsou nádherným důkazem toho, jak je vaše láska pevná a silná. Zkrátka dokáže probojovat i ty nejtěžší životní chvíle.

 

50. výročí: Žluté růže a fialky

Padesát let společného manželství je opravdová životní meta, kterou by si přál zažít každý. Na počest tak obdivuhodného čísla je potřeba také speciálních květin. Proto výročí jsou symbolické žluté růže a fialky, které navíc barevně potvrzují, že pro tak dlouhý společný život je důležité spojení obou lidí, kteří se navzájem nejen doplňují, ale hlavně podporují!

 

Nyní už víte, kterými květinami oslavíte jaké výročí. My vám budeme držet palce, aby se každý z vás dostal na úctyhodné 50. výročí. Navíc, svatební výročí se opakují každoročně a je hezkou tradicí a příjemným potěšením na tyto mezníky myslet a každoročně vaši drahou polovičku překvapit nějakou drobností. Každá příležitost pro věnování květin se počítá a svatební výročí by mělo být jedním z nich! Přejeme vám, ať vám vaše manželství jenom vzkvétá a oslavíte co nejvíce společných let.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALANIS

ALANIS

již od 1084 Kč
ALENA

ALENA

již od 1062 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 1071 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ANNA

ANNA

již od 1130 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 1015 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1153 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 1197 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 1130 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 1123 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 1107 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 1103 Kč
EMILY

EMILY

již od 1211 Kč
KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

již od 839 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 1254 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE

ŽLUTÉ RŮŽE

již od 1079 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 1204 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 1013 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 1106 Kč
ALICE

ALICE

již od 1079 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 1062 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 1169 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1176 Kč
DENISA

DENISA

již od 1204 Kč
DONA

DONA

již od 1197 Kč
ELENA

ELENA

již od 1165 Kč
ELISN

ELISN

již od 1124 Kč
GISEL

GISEL

již od 1153 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1469 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 5

KVĚTINOVÝ KOŠ 5

již od 1555 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1574 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1575 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé