Trendy ve vánočních dekoracích pro rok 2021

Jaké jsou letošní vánoční trendy v dekoracích

Od věnců, ozdob na stromeček až po balicí papír! V dnešním článku zjistíte všechno, co vás o letošních vánočních trendech zajímalo. Představíme vám jedinečný návod, jak udělat letošní Vánoce ty nejvýjimečnější. Pokud vás už nebaví vaše každoroční výzdoba, je na čase ji změnit! A tento rok je ideální dobou, kdy se do této změny můžete pustit. Pojďte společně s námi odhalit jedinečné trendy pro vánoční a zimní sezónu 2021.

 

Je samozřejmé, že mnozí z nás se na letošní Vánoce těší více než obvykle. Vzhledem k tomu, že během loňských Vánoc mnozí z nás museli zůstat doma a vyhnout se setkání s rodinou kvůli omezením způsobeným koronavirem, všichni doufáme, že Vánoce 2021 budou velmi výjimečné a že tento rok snad nastane doba, kdy se vše vrátí do normálu nebo alespoň z části vrátí do normálu. Vánoce jsou doslova za rohem, proto není na co čekat a je ideální čas se ponořit do pořádné vánoční přípravy!

 

Ale není to jen nákup dárků pro blízké, co dělá Vánoce tak jedinečným obdobím. Příprava na Vánoce je čas, který mnohým z nás pomáhá cítit se optimističtěji a ve spojení s našimi blízkými, což se letos zdá být aktuálnější než kdy jindy.

 

Pokud chystáte sváteční atmosféru a přemýšlíte, jak vyzdobit svůj domov tak, abyste si ho užili vy i vaši přátelé a rodina, přinášíme vám několik zajímavých tipů, jak si během tohoto nádherného svátečního období vyzdobit vaše domovy slavnostně, ale přitom nadále zanechat pocit útulna a příjemného zimního prostředí.

Vánoční dekorace pro rok 2021


Pokud patříte k těm, kteří se rádi drží tématu v celé své vánoční výzdobě, největším trendem, který se letos objevuje, je rustikální, domácí vzhled.

Obrovským trendem budou také dekorace typu, které si sami vytvoříte! Proto neváhejte, nakupte jednoduché a snadno kombinovatelné komponenty, jako jsou například mašle v neutrálních barvách, dřevěné dekorace, jehličí nebo přírodní provázky a větvičky, všechny tyto jednoduché věci můžete velmi snadno a jednoduše kombinovat. Možná budete mít pocit, že jsme se během dob pandemie stali národem kutilů, mnoho lidí si začalo spoustu věcí tvořit doma. Vánoce jsou skvělým časem, kdy můžeme po domě hrdě rozvěsit vlastnoručně vyrobené dekorace, ze kterých budete mít rozhodně větší radost, než z kupovaných.

Pokud sami nejste příliš velkým kutilem, ale milujete vzhled po domácky vyrobených předmětů, nebojte se, i to bude letos dalším velkým trendem. Okázalé dekorace letos přejdou do decentnějšího, odlehčeného, venkovského stylu s použitím převážně přírodních materiálů. Pro vánoční výzdobu budou nejmódnější kousky vyrobené ze dřeva, peří, šišek a dokonce i sušeného ovoce!

 

Velkým trendem budou například girlandy ze sušených pomerančů, listí a bobulí a další ručně vyráběné předměty pro výzdobu. Vzhledem k tomu, že Vánoce 2020 postrádaly přátele a rodinu, bude kladen důraz na výzdobu, která lidi spojuje. Více se zaměříme na společné vytváření společných zážitků a chvil, proto budou ještě oblíbenější DIY dekorace a skupinové aktivity, u kterých si nejen vytvoříte nádherné vánoční dekorace, navíc se ale také potkáte se svými blízkými a přáteli.

 

Vánoční stromeček 2021

Ať už vám více vyhovuje rustikální styl, moderní nebo jste někde uprostřed, máme pro vás ideální nápad na výzdobu vánočního stromku. Letos je čas zintenzivnit hru na frontě zdobení stromku - vždyť o tom jsou Vánoce! Nejlepší na zdobení vánočního stromku je, že se může snadno stát jednou z nejkrásnějších vánočních tradic vaší rodiny a to společně s vytvářením vánočních ozdob.

 

Jaké motivy použít na ozdobení vánočního stromku?


Možností je mnoho, proto si stačí pouze vybrat. Mezi nejoblíbenější patří například:

 

Rustikální

Pokud se rozhodnete pro tradiční téma, zaměřte se na přírodní, ručně vyráběný vzhled ozdob, obvykle ze dřeva, kovu nebo látek.

 

Moderní

Můžete jít cestou minimalismu a držet se jedné barvy (dokonce i jednoho typu dekorace) nebo se rozhodnout pro řadu moderních dekorací. Dekorace by měly být odvážné a dobře mohou fungovat jasné barvy, zejména ty, které nejsou obvykle spojovány s Vánocemi - myslete na růžovou, fialovou nebo modrou.

 

Mrazivý

Stříbrná a bílá barva vypadají na vánočním stromku nápaditě. Podívejte se na motivy sněhových vloček, třpytivé ozdoby a ozdoby z čirého skla.

 

Retro

Kdo říká, že pozlátko vyšlo z módy v 70. letech? Pokud máte chuť se trochu odvázat, můžete do vaší výzdoby zakomponovat trochu retra a barev!

 

Netradiční 

Někdo by mohl říct, že ananasy nebo kaktusy nemají na vánočním stromku co dělat, ale v kýčovitém stylu se hodí cokoli křiklavého. Vzhled, který nemusí čerpat z vintage stylů, je vždy poutavý.

 

Americký

Červenobílá kombinace, včetně cukroví, může vytvořit nádhernou estetiku inspirovanou americkými filmy.

 

Doufáme, že jste díky našemu článku načerpali trochu vánoční inspirace a vaše vánoční výzdoba pro rok 2021 bude tak dokonalá, že na ni jen tak nezapomenete.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1469 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 5

KVĚTINOVÝ KOŠ 5

již od 1555 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1574 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1575 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 11

KVĚTINOVÝ KOŠ 11

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 12

KVĚTINOVÝ KOŠ 12

již od 1631 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 13

KVĚTINOVÝ KOŠ 13

již od 1497 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 20

KVĚTINOVÝ KOŠ 20

již od 1491 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 10

KVĚTINOVÝ KOŠ 10

již od 1504 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé