Unikátní symbolika svatebních květin

Co symbolizují jednotlivé svatební květiny

Od tulipánů, přes chryzantémy až po zamilované růže. Dnešní článek bude věnován významu nejoblíbenějších svatebních květin. Zaměříme se zejména na symboliku, které květiny nesou pro budoucí manželský pár, co která květina znamená a třeba právě i vy si vyberete tu ideální svatební květinu, která bude odpovídat přesně vaší povaze nebo se v ní bude nádherně odrážet váš zamilovaný vztah.

 

V roce 1819 francouzská autorka Charlotte de La Tour vydala obrázkový slovník květin, který popisuje stovky květin a jejich konkrétní, symbolické významy. V dobách, kdy etiketa bránila některým párům otevřené a svobodné komunikaci, umožnila autorka komunikovat pomocí květin a vyjádřit své tajné poselství lásky právě květinami. Ať už se jednalo o různé kombinace jednotlivých druhů květin, jejich umístění v kytici a jiných květinových aranžmá, nebo dokonce i samotný směr květin při předávání příjemci vyjadřovaly konkrétní symbolické zprávy příjemci od dárce kytice.

 

O 23 let později napsal britský florista a pastor Robert Tyas knihu Sentiment flóry, čímž umožnil anglicky mluvícím lidem přinést tradici květinového slovníku, který byl do té doby pouze v jazyce francouzském. Tato kniha se stala v okamžiku vydání velmi oblíbenou zejména mezi zasnoubenými páry. Tradice komunikace skrze květiny velmi brzy poté zakořenila také v USA, kde se tento trend promítl zejména do svatebních kytic, kdy nevěsty pečlivě připravovaly svatební kytice přímo na míru, aby symbolizovaly přesně jejich emoce a zprávy, které se snaží jejich budoucímu manželovi sdělit. Abychom pomohli budoucím nevěstám, které se rády něco přiučí o nádherné symbolice květin, přinášíme jedinečný seznam nejoblíbenějších svatebních květin společně s jejich konkrétními zamilovanými zprávami, které se sdělí vaše novomanželské přání přímo u oltáře.

 

Zahradní růže

Zahradní růže jsou oblíbené zejména pro jejich nenásilnou, jemnou eleganci a zároveň schopnost vyjádřit honosnost a stát se luxusními květinami. Představují hlubokou vášeň a trvalé emoce. Husté zahradní růže v detailu mají volánový, hebce polštářový vzhled se středem, který připomíná 4 květy v jednom. Zahradní růže působí trochu vintage, proto jsou vhodné pro někoho, kdo miluje tradiční, romantický styl, který upřednostňuje před moderními, extravagantními výstřelky. Zahradní růže navíc seženete v různých barvách, proto vás rozhodně nebudou omezovat při výběru, což není nikdy na škodu! Ať už zvolíte nápadné růžové, bohaté krémové nebo naopak výrazné červené, můžete si je užívat po celý rok. Zahradní růže jsou jedny z nejpopulárnějších a nejpěstovanějších kvetoucích rostlin, které máte k mání po celý rok. V sezóně může být jejich cena samozřejmě výhodnější.

 

Jiřiny

Letní, odvážné, ale zároveň elegantní květy zaručeně vyniknou v každé svatební kytici. Jiřiny svou symbolikou vyjadřují věčnou odhodlanost a magické pouto duší. Symbolika, která se skvěle hodí pro svatební den. Lehké a nadýchané jiřiny navíc vypovídají o dobrém vkusu a eleganci. Jiřiny se pyšní jemnou a lákavou vůni, proto jsou skvělou volbou pro letní a podzimní svatby.

 

Pivoňky

Pivoňky jsou rozhodně nadčasové květiny, které jsou napříč kulturami považovány za předzvěst prosperity, spokojenosti ve vztahu a projevem soucitu a pravdy dárce vůči obdarovanému. Díky tolika dostupným odstínům a variacím pivoňky umožňují nevěstám přizpůsobit design přesně podle jejich představ. Navíc mají pivoňky naprosto nepřekonatelnou, nádhernou vůni a jsou považovány za symbol romantiky a úcty. Pivoňky jsou skvělou volbou do svatebních kytic a proto ve své sezóně patří mezi top 3 svatební květy, po kterých se nevěsty můžou doslova utlouct!

 

Kala lilie

Tropický květ afrického původu s lehkou, příjemnou vůní, přesně takhle by se dala popsat kala, která v řeckém významu znamená doslova “nádhenou krásu”. Bílá kala představuje nevinnost, zatímco žlutá verze ztělesňuje emoce vděčnosti a růžová vyjadřuje obdiv a poděkování. Kala lilie je opravdovým favoritem do svatebních kytic, jelikož symbolizuje věrnost, skutečnou oddanost a štěstí, tedy všechno co si od manželství přejete. Navíc naprosto exkluzivní tvar jejich květů v podobě trubky symbolizuje triumf. Kala lilie jsou v sezóně, která pro ně nastává s jarem a pokračuje až do léta ideálním druhem, pro jarní a letní svatby.

 

Gardénie

Tvrdí se, že nádherné gardénie ztělesňují pozitivní sny, důvěru a radost. Tedy pocity, které jsou vždy silně spojené právě se svatebním dnem. Japonci a Číňané považují gardénie za květ asijského původu a za významný symbol míru, klidu a jedinečné intimity, kterou společně zažívají pouze páry. Gardénie jsou typické svým jemným vrstveným květem, lesklými zelenými listy a sladkou vůní, která je naprosto opojná a nezapomenutelná. Bílý odstín u gardénií dodává pocit čistoty a nevinnosti, což vysvětluje fakt, proč se tak často používají u svatebních obřadů. Kromě svatební kytice jsou květiny ve světlých barvách oblíbené také jako vítací kytice u recepce a na svatebních stolech.

 

Hortenzie

V rodném Japonsku hortenzie vždy představovaly vděčnost, a to dokonce i v imperiálním měřítku. V historii u asijských císařů bylo naprosto běžné, že nechávali hortenzie svým milovaným, jako projev omluvy za čas, který museli trávit mimo domov a nevěnovali jim tedy tolik času, kolik by sami rádi. V dnešní době hortenzie stále vyjadřují odhodlání, empatii, vytrvalost a touhu čelit překážkám společně a neutíkat před nimi, což se ve vztahu opravdu oceňuje! Narozdíl od jednokvětých rostlin rostou hortenzie na keři. Spojením několika hortenzií získáte tak velmi snadno opravdu bohatou kytici za skvělou cenu. Cibulovitý, plný tvar v sobě skrývá jeden z posledních významů, kterým je hojnost.

 

Tak co? Chytla vás za srdce některá z romatické symboliky zmíněných květin? Symbolika hraje u rostlin významnou roli a proto je právě událost jako je svatba ideální příležitostí, kdy na ni můžete upozornit. Doufám, že si na váš den vyberete květiny, které jsou vašemu srdci nejbližší a jejich symbolika se dokonale promítne do vaší nové cesty, cesty manželství.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALANIS

ALANIS

již od 1084 Kč
ALENA

ALENA

již od 1062 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 1071 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ANNA

ANNA

již od 1130 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 1015 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1153 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 1197 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 1130 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 1123 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 1107 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 1103 Kč
EMILY

EMILY

již od 1211 Kč
KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

již od 839 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 1254 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE

ŽLUTÉ RŮŽE

již od 1079 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 1204 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 1013 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 1106 Kč
ALICE

ALICE

již od 1079 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 1062 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 1169 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1176 Kč
DENISA

DENISA

již od 1204 Kč
DONA

DONA

již od 1197 Kč
ELENA

ELENA

již od 1165 Kč
ELISN

ELISN

již od 1124 Kč
GISEL

GISEL

již od 1153 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1469 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 5

KVĚTINOVÝ KOŠ 5

již od 1555 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1574 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1575 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé