Vypěstujte si lásku na letošního Valentýna

Zelené valentýnské dárky

14. únor je buď jedním z těch dnů, které milujete nebo nenávidíte. Pokud však máte někoho, kdo získal vaše srdce, pravděpodobně se chcete pokusit, abyste se v tento výjimečný den cítili ještě výjimečněji. I v této zvláštní době, kdy život ještě není úplně normální, můžete letošního Valentýna učinit tím nejromantičtějším. V minulosti jste se možná vydali tradiční cestou ve formě darování oblíbených čokoládových pralinek, plyšového medvídka, romantickými červenými růžemi nebo pozváním na večeři. Někteří to posunou ještě na vyšší úroveň a v tento den dokonce položí jednu ze zásadních otázek, na kterou možná spousta žen netrpělivě čeká! 

 

Poslední dva roky byly, co se týče plánování tohoto romantického dne, mimořádně náročné. Kvůli izolacím a karanténám, které jsou tu stále s námi, je těžší než kdy jindy uspořádat tradiční Valentýn. Ale naštěstí se zdá, že se letos opět vrací trochu normálnější situace v podobě, kdy nám snad už nehrozí ten nejtěžší lockdown - což znamená, že se do plánování Valentýna můžete pustit opravdu naplno.

A tento den není vyhrazen jen pro ty, kteří jsou již bláznivě a hluboce zamilovaní. Tento den můžete oslavit s kýmkoliv, koho máte rádi. Den V můžete oslavit s jedním ze svých nejlepších přátel. Nezáleží na tom, v jaké fázi vztahu se nacházíte, protože existuje spousta věcí, které můžete udělat, aby byl tento den vkusný a výjimečný. 

 

Valentýn a květiny


Ve svátek, který oslavuje velké kytice, odvážné rudé růže, okvětní lístky trhané do melodie "má mě rád, nemá mě rád" a všechno co alespoň trochu připomíná romantickou červenou barvu, přičemž pokojové rostliny zůstávají opomíjeny ve valentýnském stínu. My jsme se ale rozhodli pojat letošního Valentýna trochu jinak! Každý ví, že zeleň potřebuje trochu slunce, aby zazářila, a tak na Valentýna dáváme do centra pozornosti pokojové rostliny v květináčích, protože všichni víme, že čilá sazenička v sobě nese stejně citu a významu jako bombastická kytice.

Protože míst, kde lze koupit rostliny online, přibývá a k nákupu těchto nadčasových dárků nepotřebujete ani špetku zahradnických znalostí - každý druh si můžete velmi snadno vyhledat na internetu, kde najdete všechny potřebné informace s detailním vysvětlením pro začátečníky, zajímavosti o jeho historii, péči, ideálním prostředí a dalších věcech, které by mohli přilepšit ke kvalitnímu pěstování.

 

Nejlepší zelené dárky
 

Monstera

Ach, stará dobrá monstera - skvěle se na ni dívá, je zábavná na pěstování a díky věčné životnosti (při správné péči a podmínkách, které jí poskytnete) představuje hodnotnou investici. Monstera Deliciosa, jedna z nejoblíbenějších rostlin. Rozzáří obytné prostory jedním obřím listem švýcarského sýra za druhým. Další rostliny, jako je zářivá Aglaonema nebo drobná, ale mohutná kapradina Button, jsou také skvělé pro přidání barev nebo vdechnutí nového života do všední sestavy.

 

Nádherná bromélie

Víme, víme slibovali jsme vám hlavně rostliny. Ale pár rozkvetlých poupat nikdy nikomu neublížilo. I když se doba kvetení a množství liší, věnujte broméliím trochu lásky a určitě vás přivítají krásnými okvětními lístky. Dále například i vaše drobná oranžová orchidej může potěšit s několika nesmělými květy, ale v teplém interiéru rychle rozvine svůj plný květinový potenciál. Nechcete se vám na květy čekat? Kytice od Kup kytici vám poskytne čerstvě řezanou kytici přesně podle vašich představ. Poté už stačí vybrat jenom ideální skleněnou vázu, do které můžete svou nádhernou kytici umístit.

 

Zamioculcas

Zamioculcas je téměř nezničitelná. Přizpůsobí se všem úrovním světla kromě přímého slunce a vyžaduje jen velmi málo vody nebo další péče. V podstatě se jedná o nejlepší pokojovou rostlinu pro začínající pěstitele, přičemž na trhu s pokojovkami se objevila poměrně nedávno, ale velmi rychle si našla své publikum. Není divu, vyžaduje totiž téměř nulovou péči. Pokud tedy vaši drahou polovičku nechcete zbytečně stresovat péčí o pokojovky bude právě zamioculcas skvělou volbou.

 

Palma Areca

Tato pěkná palma se skvěle hodí do neforemného koutu, se kterým nevíte, co si počít a jako bonus je navíc velmi snadná na péči. Stačí ji pravidelně zalévat, zároveň se ale snažte rostlinu nepřelévat, abyste zabránili uhnívání kořenů. Umístěte ji na slunné místo v domě, kam nedopadá přímé sluneční světlo. Tato rostlina má mnoho výhod a je jednou z nejlepších rostlin čistících vzduch. Navíc je také bezpečná pro domácí zvířata.

 

Možná by vaše domácí zahrada už v tento moment mohla soupeřit s amazonskou džunglí nebo naopak si teprve jednu takovou plánujete pořídit. Ať už je tou tak či onak, valentýnský dárek v podobě pokojovky bude skvělý nápad, to vám garantujeme! A pokud by vám ta červerná, romantická barva i přesto chyběla, vždycky můžete pokojové krasavce pořídit v červeném květináči.

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALANIS

ALANIS

již od 1084 Kč
ALENA

ALENA

již od 1062 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 1071 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ANNA

ANNA

již od 1130 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 1015 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1153 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 1197 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 1130 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 1123 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 1107 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 1103 Kč
EMILY

EMILY

již od 1211 Kč
KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

již od 839 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 1254 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE

ŽLUTÉ RŮŽE

již od 1079 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 1204 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 1013 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 1106 Kč
ALICE

ALICE

již od 1079 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 1062 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 1169 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1176 Kč
DENISA

DENISA

již od 1204 Kč
DONA

DONA

již od 1197 Kč
ELENA

ELENA

již od 1165 Kč
ELISN

ELISN

již od 1124 Kč
GISEL

GISEL

již od 1153 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1469 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 5

KVĚTINOVÝ KOŠ 5

již od 1555 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1574 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1575 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé