Závěsné květiny ve skle

Závěsné květinové terária

Závěsné květináče se z mnoha důvodů stávají stále populárnější. A není divu! Jedná se totiž opravdu o jedinečný designérský kousek, který chytne za oko každého návštěvníka. Závěsný květináč je nejen skvělá dekorace k vám domů, ale ideální a netradiční dárek pro někoho, kdo si libuje v interiérovém designu a v moderních vychytávkách. Tyto drobné ozdoby jsou skvělým tipem na dárek pro různé příležitosti včetně narozenin, výročí nebo svátku. Pokud stále nevíte, o co se jedná, pojďte se spolu s námi podívat na různé možnosti u závěsných květináčů, které si určitě získají vaše srdce svojí roztomilostí a praktičností.

 

Co to vůbec závěsné terária jsou?

Jedná se o miniaturní ekosystémy, které jsou známé a hlavně také oblíbené pro svou soběstačnost a vyžadují tedy opravdu minimální péči z vaší strany. Závěsné terárium si buďto můžete vytvořit přímo podle vašich představ, pokud se ale ještě necítite dostatečně vzdělaní v tomto směru, je dobré si své první terárium pořídit jako hotový celek. Další péče je opravdu jednoduchá a stačí když se budete řídit pouze opravdu základními pravidly pro péči, abyste udrželi rostlinky uvnitř terária zdravé a krásné. Každé jednotlivé terárium se skládá ze základních položek. Pokud si jej tedy pořídíte již připravené, mělo by obsahovat všechny potřebné složky, aby mohlo samo o sobě fungovat.

 

Jak terária fungují?

Pokud se podíváte blíže na tyto mini zahrady, možná vás napadne otázka, jak je možné, že rostliny dokážou samy o sobě fungovat. Koncept mini zahradních terárií je přitom opravdu jednoduchý a prostý. Sluneční světlo, které se dostane skrze sklo způsobuje odpařování vody uvnitř terária. Jelikož se každé mini závěsné terárium skládá z téměř uzavřené nádoby, voda zůstává uvnitř terária a tudíž nemá kam zmizet. Pokud se podíváte zblízka, můžete si povšimnout, že po stranách sklenice se shromažďuje vlhkost, odkud bude proudit znovu zpět dolů do půdy, čímž automaticky dojde k hydrataci rostlin. Jak magické, ale přitom tak jednoduché, že?

 

Druhy terárií

Na výběr máte také více druhů terárií. V dnešním článku si představíme dva nejčastější, ze kterých si můžete vybrat právě to, které vám bude nejvíce vyhovovat. Můžete si pořídit otevřené nebo uzavřené druhy terárií. Otevřené terária mají otvor na jedné ze stran, naopak uzavřené terária jsou zcela uzavřené, právě tyto můžete pořídit přímo v obchodě nebo online na internetu a můžete si být jistí, že o takové terárium se opravdu nijak namáhavě starat nemusíte.

 

Na co si dát pozor při tvorbě vlastního terária

Pokud jste odjakživa kutilové a rádi byste se vydali cestou vlastního terária, dejte si pozor při výběru rostlin. I když je v květinovém teráriu možné vypěstovat téměř cokoliv, je důležité dbát na požadavky jednotlivých rostlin či sukulentů. Do uzavřených terárií volte rostliny, které milují vlhkost, zároveň si předem také dobře rozmyslete, kde své terárium umístíte a zhodnoťte koncentraci přímého světla na daném místě. Pokud by terárium bylo vystaveno přímému slunci, mohlo by dojít ke spálení rostlin! Zároveň teplo přenesené dovnitř terária by způsobilo nadměrné teploty uvnitř, což by se vašim květinám moc nelíbilo. To stejné platí také pro radiátory, a jiné tělesa produkující teplo. Ovšem temné místo, ač by se na první pohled mohlo zdát, není také ideálním místem pro závěsné terária. Květiny potřebují ke svému životu slunce, proto místo s polostínem je pro většinu závěsných terárií, to pravé ořechové.

 

Květinové terária jsou ideální dekorací, do každých moderních prostor a k vám domů. Zároveň jsou také opravdu originálním a líbivým dárkem, kterým rozhodně překvapíte. Navíc pokud hledáte decentní dekoraci do vaší kanceláře, na kterou nemusíte myslet každý týden, kdy ji kdo zalil, květinové terárium je skvělou volbou.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

BOHEMIA SEKT BRUT SEC 0,75l

BOHEMIA SEKT BRUT SEC 0,75l i

322 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé